Egy világhírű sorozat, ami nagyon egyszerű, de roppant kedves

Sorköz

Az hagyján, hogy akaratlanul mindig kitűnik társai közül, de még vicces is.

Elmer, a kockás elefánt egyértelműen az elfogadás szimbóluma.

Ő az az ormányos, aki más, mint a többi fajtársa. Az hagyján, hogy akaratlanul mindig kitűnik társai közül, de még vicces is. Különbözőségét felhasználva folyton tréfákat eszel ki, olyanokat, amilyeneket egyetlen másik elefánt sem tud. Most épp a közeledő Elmer-nap alkalmából festeget, így a többi elefánt is megtapasztalhatja, mégis, milyen Elmernek lenni, sőt, az igazi még el is tűnik, hogy aztán megkerülhessen.

David McKee: Elmer új tréfája. Elmer és Eldó nagyapó.

David McKee: Elmer új tréfája. Elmer és Eldó nagyapó.

Fotó: Pagony

A vicceskedés családi örökség Elmeréknél, mert a nagyapó, az aranyszínű Eldó is

remek mókákat eszel ki,

mondjuk más szinten, hisz’ az elefántok képességének, a felejtés hanyagolásának karikírozása komoly dolog, hát még az ő korában…

David McKee világhírű sorozata nagyon egyszerű, de roppant kedves, csodás, tobzódóan színes képi világgal illusztrált tanulságos mesékkel örvendezteti meg a 2 és 5 év közöttieket.

Elmer hol másokon segít, mondjuk, megtalál egy elhagyott plüssmackót, hol meg olyan komoly témákat feszeget, mint a bevándorlás vagy a fenntarthatóság. Nem véletlen, hiszen a szerző-illusztrátort annak idején egy kisfiúnak a lányára tett rasszista megjegyzése inspirálta Elmer megalkotására. Elmer azt az üzenetet közvetíti, hogy fogadd el, aki vagy és ünnepeld, meg persze szeresd a különbségeket.

Fordította: Szabó T. Anna. Pagony, 2019, 24 oldal, 1990 Ft/kötet

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.

Egy tipikus NER-karrier

Magyar Péter fent említett sajtótájékoztatója után egy eddig viszonylag ismeretlen informatikai vállalkozó, Vertán György is a reflektorfénybe került, mivel Magyar azt állította, hogy volt felesége, Varga Judit, illetve volt barátnője, Vogel Evelin Vertántól kap „apanázst”, az egyik átutalással, a másik készpénzben. Mindez azért zajlik így, mert az üzletember Kubatov Gábor barátja.

A kezükben robbanhat föl

Egészen elképesztő, mi zajlik itt vasárnap délután óta, amikor Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Fidesz manipulált, részben mesterséges intelligencia segítségével előállított hangfelvételekkel lejáratókampányt indít ellene.

„Sorok kígyóznak”

A színházi rendezés mellett foglalkozik képzőművészettel, irodalommal, filmkészítéssel. A kijivi alkotó egészen 2013-ig sokszor dolgozott magyarországi színházakban rendezőként és – főképp Vidnyánszky Attila rendezéseiben – díszlettervezőként. Aztán visszatért hazájába, a háború kitörése is ott érte. Az ukrajnai színházi állapotokról kérdeztük.

Mindent a 25-re

Az Orbán-kormány továbbra is töretlen lelkesedéssel várja az új amerikai kormányzat hivatalba lépését. Pedig ez nemigen fogja segíteni a 2025-ös magyar költségvetés kulcsfontosságú sarokszámainak teljesülését.