Elhunyt Ungvári Tamás író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész, az irodalomtudományok kandidátusa - számolt be a Szombat folyóirat.
1930-ban született, dolgozott tanárként, volt a Csillag csímű folyóirat rovarvezetője, majd a Magyar Nemzetnek lett a szerződéses munkatársa. A Budpester Rundschau-nak szerkesztett, a Petőfi Színház dramaturgjaként dolgozott, később pedig a Magyar Színházi Intézet tudományos főmunkatársaként.
A Szépirodalmi Könyvkiadó szerkesztője, valamint a Színház- és Filmművészeti Főiskola docense, egyetemi tanára is volt. Több külföldi egyetem (Cambridge, Columbia, Yale, Harvard) vendégprofesszoraként, előadójaként is tevékenykedett.
Ötvennél több önálló könyve jelent meg, kitüntették Szécheyi- és József Attila-díjjal, megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét és Budapest díszpolgári címét is - írta a lap.
A Magyar Narancs 2016-ban készített vele interjút.
„Nekem Borsalino kalapom volt" - Ungvári Tamás író
A könyvhétre jelenik meg Felperzselt ország című könyve, amely 1944-45 krónikája a korabeli emlékiratok tükrében, s elindul válogatásában a munkaszolgálatosoknak emléket állító könyvsorozat, a Tanúságtevők. A 85 éves író, irodalomtörténész, műfordító a New York-palotában, a „Mélyvízben" adott nekünk randevút - a saját asztalánál. Az asztallap alatt a portréja, szemelvények a díjaiból és a pályatársak méltatásai.