17 külföldivel kezdődött a Fradi-Felcsút rangadó, de később romlott az arány

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 29.

Sport

A NER két kirakatklubja továbbra sem igazán bízik a magyar gógyiban, pedig a Puskás Akadémia elvileg főleg fiatalokat nevel.

Vasárnap este lejátszották a magyar első osztályú labdarúgó bajnokság csúcsrangadóját, az FTC–Puskás Akadémia meccset, az ismertebb neveket használva a Fradi–Felcsút párosítást a Groupama Arénában. Bár a közmédia és a Nemzeti Sport is próbálta hangsúlyozni, hogy ez bizony tényleg nagyon-nagyon nagy meccs, hiszen a tabella első két helyezettje játszik egymás ellen, a 24 ezres stadionban tartott meccset így is csak nagyjából tízezer ember választotta vasárnap esti programnak – ez persze magyar, de régiós szinten is kiemelkedő nézőszám –, viszont

a NER két messze legtöbb kegyet és közpénz jellegét elvesztett közpénzt kapó fociklubja nem akármivel lepte meg az országot: a 22 pályára lépő focistából összesen 17 volt a külföldi. 

Logikus lenne, hogy a nemzetközi szintre készülő Fradi nem adott helyet magyarországi focistáknak, de meglepő módon épp a budapesti klub állt jobban ebben a mutatóban: összesen három magyar állampolgár kezdett, szemben a Felcsúttal, amelyben csak kettő. A Ferencváros becsületére legyen mondva, hogy érezte a verseny súlyát, és a 63. percben lecserélte Varga Barnabást és Gruber Zsombort, az ő helyükre külföldiek léptek pályára, úgyhogy a meccs második felében náluk már csak egy magyar focista játszott, ő a 33 éves kapus, Dibusz Dénes. A Varga helyére behozott brazil Saldanha egy perccel a beállása után rúgott is egy gólt 0-0-ás állásnál, hogy aztán a 76.-ban a másodikat, a 81.-ben pedig a harmadikat is megszerezze.

 
Igazán multikulti nap volt ez a vasárnapi! 

A Fradi a viszonylagos sikerekkel még magyarázhatja a dolgot, de az, hogy a Puskás Ferenc focilegenda nevét eltulajdonító Felcsút akadémiai csapatként pontosan miért többek közt két finn, egy svéd, egy svájci, gambiai és egy zöld-foki szigeteki (!) focista játszatott, azt nehéz megmagyarázni annak ismeretében, hogy csak tavaly 600 millió forintot kapott az akadémia tao-ból, és a klub kifejezetten a tehetséges magyar fiatalok gondozására jött létre. Aaz egyik pályán játszó magyar a válogatott Nagy Zsolt volt, aki már 31 éves, és nem úgy tűnik, hogy Orbán Viktor falujának büszke klubját csak ugródeszkaként használná. A vasárnapi kezdőben egyetlen focista volt, aki megfelelt az akadémiai csapat kívánt imidzsének, az pedig egy másik kapus, a 19 éves Pécsi Ármin. Gonoszak lennénk persze, ha nem jegyeznénk meg, hogy a Felcsút szeptember elején büszkélkedett el azzal, hogy végre sikerült értékesíteni egy játékost külföldre: ő a 22 éves Komáromi György, akit a magyarnál amúgy jelenleg valamivel gyengébb bajnokságba adtak el Szlovéniába, az NK Maribor játékosa lett. Az arányokat nézve persze nem kis teljesítmény, hiszen ahogy látható, az általuk nevelt focisták olyan sokszor a felcsúti egyesület felnőtt csapatáig sem jutnak el.

A Fradi-Felcsút egyébként 3-0 lett, a budapesti klub vezeti tabellát három ponttal megelőzve a Felcsútot.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.