Hámászos robbantósnak nevezték Remili Mohamedet

  • narancs.hu
  • 2023. október 31.

Sport

Elege lett a szurkolók kiabálásából a Kelen SC 38 éves labdarúgójának, lecseréltette magát a 71. percben.

Az NB III-as labdarúgó-bajnokságban vasárnap játszották a Csorna–Kelen SC mérkőzést, a végeredmény 1-2 lett. A meccs nem a játék miatt vált emlékezetessé, hanem azért, mert a 71. percben a Kelen SC játékosa, Remili Mohamed lecseréltette magát, mert betelt nála a pohár. A hazai szurkolók ugyanis folyamatosan rasszista megjegyzésekkel illették – írja a csakfoci.hu.

Remili Mohamed 38 éves, Algériában született, édesapja algériai, édesanyja magyar. 

Pápán mutatkozott be az NB I-ben, majd játszott Újpesten, Szolnokon, a Vasasban és Pakson is. Összesen 218 élvonalbeli meccsen 36 gólt szerzett.

2017 áprilisában rúgott gólt a Videotonnak is, Felcsúton:

 

A veterán középpályás a portálnak nyilatkozva azt mondta, azért játszik még 38 évesen, kétgyermekes családapaként is, mert szereti ezt a játékot. Ugyanakkor húsz éve cipeli azt a terhet, hogy a származása, megjelenése miatt a szurkolók egy része bántja. Amíg fiatal volt, nem nagyon törődött ezzel, a futball nem sakk, hozzá tudott szokni a válogatott szidalmakhoz, ahhoz is, hogy lila majomnak nevezték, amikor az Újpestben játszott. Most lett elege.

„Már nem bírtam hallgatni a szurkolók mocskolódását, ezért kértem, hogy cseréljenek le. Döbbenetes, hogy 2023-ban még ott tartanak egyesek, hogy a lelátón »migránsoznak«, »hamászos robbantósnak« neveznek. Annyira bántott és annyira magam alatt voltam a történtek után, hogy azt mondtam, nem húzok többet focicipőt és nem nézek futballmérkőzést” – nyilatkozta Remili Mohamed.

Azt mondta, a pályán kívül ilyen problémája nem szokott lenni, és tudja, hogy akik támadják, kisebbségben vannak, mégis az ő hangjukat lehet hallani, és elfogadhatatlan viselkedésükkel tönkreteszik a játékot.

A meccs után a Kelen SC közleményt adott ki:

„Sajnos a mérkőzés alatt elfogadhatatlan megnyilvánulások jöttek a hazai lelátóról. Míg klubunk mindig megadja a tiszteletet az ellenféllel szemben, addig ez a csornaiak részéről hiányzott. 2023-ban a rasszizmus bizonyos helyeken sajnos továbbra is létező jelenség, reméljük a hazaiak vezetősége foglalkozik a történtekkel és nem fogadja el az ehhez hasonló viselkedést a jövőben...”

A portál megkérdezte a Csorna elnökét, Családi Jánost, mit gondol a történtekről. Ezt mondta: 

„Mi nem hallottunk semmi olyat a lelátóról, ami ne a szurkolással lett volna összefüggésben.”

A címlapkép a Kelen SC Facebook-oldaláról való

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.