A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-9-re kikapott Görögországtól első csoportmérkőzésén a tokiói olimpián.
Verrasztó Dávid negyedik lett vasárnap 400 méter vegyesúszásban. A 32 éves versenyző az előző két olimpiáról csalódottan távozott, mivel esélyesként még csak döntőbe sem sikerült jutnia, ezért a szombati előfutam után annyit mondott, hogy ha 4:08 perc közelében úszik, elégedett lesz, bármi is a helyezése. A sportolója beragadt a rajtnál, majd a pillangó után utolsóként fordult a hátra a nyolcfős mezőnyben. A második száz méteren viszont megkezdte a felzárkózást, sorra érte utol a riválisait, ennek köszönhetően a mellúszásnak már ötödikként vágott neki. A táv harmadik negyedében tovább erősítette a pozícióját, az utolsó 100 méter elején harmadik volt. Gyorson óriási verseny alakult ki a dobogós helyekért az amerikai Chase Kalisz mögött, aki jelentős előnyre tett szert. Verrasztó az utolsó méterekre mintha kissé elfáradt volna, így 4:10.59 perces idővel negyedikként csapott célba 21 századdal lemaradva a dobogóról.
"Nagyon nehéz most mit mondani. Ezúttal nem a szégyengéppel kell hazautaznom, de alig több mint két tizeden múlt a dobogó. Az utolsó métereken senki sem lát már, én sem éreztem, hogy jönnek" – értékelte teljesítményét a szám háromszoros Európa-bajnoka és kétszeres vb-ezüstérmese.
A címvédő Hosszú Katinka az ötödik, Mihályvári-Farkas Viktória pedig a hatodik helyen végzett vasárnap női 400 méter vegyesúszásban. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú pillangón alaposan bekezdett, az első fordulónál még vezetett, aztán végül másodikként kezdte meg a hátúszást, amelyben egy pozíciót rontott féltávig. Mellúszásban ugyan megtartotta dobogós pozícióját, de a japán Ohasi Jui és az amerikai Emma Weyant elhúzott tőle. A szám ötszörös világbajnoka gyorson sem tudott újítani, sőt, két riválisa is utolérte, majd megelőzte, így végül a szombat esti előfutamban elért idejét jószerivel századra megismételve 4:35.98 perccel ötödikként ért célba. Ez az idő több mint egy másodperccel gyengébb, mint a budapesti Eb-n elért győztes teljesítménye volt májusban. "Nem tudom, mi történt a medencében. Azt tudom, hogy mindent kiadtam magamból. Még a tegnapi úszást sem éreztem annyira rossznak, mint a mait. Bosszantó az idő és a helyezés is" – értékelte magát Hosszú Katinka.
A mezőny másik magyar tagja, a mindössze 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória szokás szerint lassan kezdett pillangón és háton, majd mellen indult meg a mezőny után, s végül, akit reális esélye volt, azt meg is előzte, melynek köszönhetően 4:37.75 perces idővel ő is olimpiai pontszerzőként, a hatodik helyen fejezte be a versenyt.
Péni István döntős légpuskában, bejutott a legjobb nyolc lövőt felvonultató döntőbe a férfi légpuskások versenyszámában. A 24 éves sportlövő nagyon kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott az Aszaka Lőtéren rendezett 60 lövéses alapversenyben, és bár az első tízes sorozata még valamivel gyengébbre sikerült, a folytatásban kifejezetten pontosan célzott, javarészt hozta a 10,5 feletti találatokat, így 629,4 körös teljesítménnyel a hetedik helyen került be a fináléba.
A szám másik magyar indulója, Pekler Zalán Pénihez képest nagyobb tempóban kezdett, a 47 fős mezőnyből ő volt az egyik leggyorsabban haladó lövő. A komáromi versenyzőnek a harmadik sorozata sikerült a legjobban, de nem tudott kiegyensúlyozottan lőni, minden tízes szériába becsúszott legalább egy 10 alatti találat. Pekler nagyon hamar, majdnem 45 perccel az 1 óra 15 perces lövőidő lejárta előtt befejezte az alapversenyes szereplését, s végül 621,1 körrel a 39. helyen zárt. A döntőt közép-európai idő szerint 8.30-kor rendezik.
Frissítés
Péni István ötödik lett a légpuskások versenyében. A 24 éves sportlövő az alapversenyből a hetedik helyen jutott be a kieséses rendszerű fináléba, ahol a 18. lövés után kényszerült búcsúra. Péni – akinek ez pályafutása eddigi legjobb olimpiai eredménye – 629,4 kört ért el a 60 lövéses alapversenyben, a 24 lövéses döntőben pedig kiválóan kezdett, öt lövés után az élen állt. A következő ötös sorozatban viszont már nem sikerült ugyanolyan pontosan céloznia, és az egyenes kieséses szakaszt az ötödik helyről kezdhette meg. A kétszeres Európa-bajnok magyar lövő a 12. lövés után még gond nélkül versenyben maradt, a következő kettőnél azonban már izgulnia kellett, de Patrik Jany nem tudott előzni. A 14.-et követően így a szlovák búcsúzott, ám a folytatásnak Péni az utolsó, hatodik helyről vágott neki. Az újabb "dupla" során azonban az UTE puskásának volt némi szerencséje, ugyanis amerikai riválisa másodikra gyengén célzott, így ő esett ki harmadikként, az újabb körben viszont az előzés már nem sikerült a magyarnak, aki nem tudta behozni a török Okmer Agunnal szembeni héttizedes hátrányát, így - 186,5 körös eredményével - meg kellett elégednie az ötödik hellyel. Péni legközelebb kedden áll lőállásba Tokióban, mégpedig Mészáros Eszterrel az oldalán a légpuska vegyescsapat versenyében.
Fucsovics Márton vállsérülés miatt visszalépett a tokiói olimpia tenisztornájától. "Nehéz szívvel, külső-belső fájdalmakkal, de idő előtt búcsút kell hogy intsek életem első olimpiájának, amelyen résztvevőként ott lehettem. Egy vállsérüléssel vágtam neki az útnak, bíztam benne, hogy a kezdésre tökéletes állapotban leszek" – írta Facebook oldalán a 29 esztendős játékos, aki az idei wimbledoni elődöntős, a világranglistán 12. lengyel Hubert Hurkacz ellen kezdte volna meg szereplését. Fucsovics hangsúlyozta, sokat jelentett számára az, hogy sikerült kijutnia az ötkarikás játékokra.
A világranglista-vezető, világbajnoki címvédő Siklósi Gergely második asszóját is megnyerte, ezzel bejutott a negyeddöntőbe a férfi párbajtőrözők vasárnapi egyéni versenyében a tokiói olimpián. A 23 éves vívó a marokkói Husszam Elkorddal csapott össze a 16 között, és küzdelmes mérkőzésen 15-13-ra győzött. A következő körben a címvédő dél-koreai Park Szang Jung és a Rióban hatodik japán Minoba Kazujaszu asszójának továbbjutója következik.
(MTI)
Kedves Olvasónk!
Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.
A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.
Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.
Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!