Kopasz Bálint a párizsi olimpiáig Győrben marad

  • Narancs.hu/MTI
  • 2021. december 1.

Sport

Szerződést hosszabbított klubjával az olimpiai bajnok kajakos.

Az olimpiai bajnok Kopasz Bálint a 2024-es párizsi játékokig továbbra is a Graboplast Győr kajakosa marad.

A klub szerdai bejelentése szerint a világ- és Európa-bajnok versenyző mellett az ugyancsak vb-aranyérmes kenus, Takács Kincső, valamint a kajakos Erdőssy Csaba is meghosszabbította szerződését.

A győri egyesület egyúttal új igazolásként jelentette be a Dunaújvárosból érkező Kiss Balázs kenust.

A 24 éves Kopasz 2019-ben az Európa Játékok és a vb megnyerésével robbant be K-1 1000 méteren, majd aranygyűjteményét idén tette teljessé azzal, hogy előbb az Eb-n, majd a tokiói olimpián is megnyerte a számot. Az ötkarikás játékokat követő vb-n ezüstérmesként zárt.

A Kopasz család egyébként Győrhöz képest az ország másik végében, a Csongrád-Csanád megyei Algyőn él.

A 28 esztendős Takács Kincső legnagyobb sikerét 2014-ben érte el, amikor Lakatos Zsanettel alkotott párosuk diadalmaskodott 500 méteren a moszkvai vb-n. Emellett párosban hatszor volt Európa-bajnok. A tokiói olimpián egyesben 200 méteren 14., míg kettesben Balla Virággal 500 méteren ötödik helyen végzett.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.