40 év után nem adnak már előadásokat az Operettszínház karmesterének

  • narancs.hu
  • 2024. február 28.

Színház

Makláry Lászlótól december végén minden előadását elvették, így már nem dirigál a teátrumban.

Több mint negyven évig dolgozott a Budapesti Operettszínházban, ahol korábban főzeneigazgató is volt, most azonban lényegében elbocsátották Makláry Lászlót – írja a Blikk.

A 73 éves, Artisjus-díjas karmester, érdemes és kiváló művésznek fáj az elválás, és arra is panaszkodott, hogy felesége elvesztése után néhány hónappal küldték el.

„Nagyon szerettem ott dolgozni, hiszen az Operettszínház magas színvonalat jelentett a kulturális életben. A hangulat is jó volt, összeszokott csapat alakult ki remek szakemberekkel” – mondta. A karmester szerint a színház Kerényi Miklós Gábor vezetése alatt élte a fénykorát, aki „nem könnyű ember, de én jól tudtam vele együtt dolgozni”.

A nívó akkor kezdett csökkenni, amikor 2019-ben Kiss B. Atilla lett az intézmény igazgatója – tette hozzá.

Makláry már nyugdíjba ment, jogi értelemben megszűnt a színház tagjának lenni, de kapott előadásokat.

„Az egyik igazgatói ülésen Kiss B. Attila még a beiktatása előtt a beszédében kiemelte, hogy Maklári László addig marad a Budapesti Operettszínházban, ameddig akar, és azt dirigál, amit ő akar. Hát, úgy tűnik, ez mára feledésbe merült” – panaszolta. Decemberben beszélt a főigazgatóval, ezután vették el az előadásait.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Négy hidat elfoglaltak a tüntetők Budapesten

  • narancs.hu

A Hadházy Ákos által meghirdetett több ezer fős tüntetés a gyülekezési jog korlátozása ellen véget ért az Erzsébet hídnál, a résztvevők azonban továbbmentek a Margit, a Petőfi és a Szabadság hídra.   

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.