galeri - Mindenem a képesség

  • .
  • 2008. október 2.

Trafik

Szüts Miklós és Vojnich Erzsébet kiállítása: A híres festőművészek dolgai november 30-ig láthatók (www.reok.hu). (Regionális Összművészeti Központ, Szeged, Tisza Lajos krt.
56. )

A festmény határa: Gál András sárga korszakából válogatott munkái november 2-ig. (Ernst Múzeum, Bp. VI., Nagymező u. 8.)

"Kaka, kulo, pedo, pis": A képregényista Stark Attila művei október 17-ig. Csakhogy időpontot kell ám egyeztetni (www.petrys.hu)!

(K. Petrys ház, Bp. VIII., Horánszky u. 13., II. emelet 19.)

Fejnélküli mesék: Lakatos István képregényeiből október 18-ig látható kiállítás. Ezek mennek. (Légó Galéria, Bp. IX., Bakáts tér 1/b)

A harmadik évezred művészete - egy új világkép: Tudomány és művészet. Agnes Denes magyar származású amerikai képzőművész retrospektívje december 7-ig. (Ludwig Múzeum, Bp. IX., Komor Marcell u. 1.)Szentmihályi Dániel kiállítása: Redukált színvilágú grafikák a Design7 keretében, október 12-ig. (Sirály, Bp. VII., Király u. 50.)

Sundaygirls: Göbölyös Luca fotóművész kiállításanovember 15-ig. (KnollGalériaBudapest, Bp. VI., Liszt Ferenc tér 10., I. emelet 17.)

A Múzeumok Hosszú Éjszakája Bécsben: Közel száz kiállítóhelyen, október 4-én. Például Bécs éjszakai látképében gyönyörködhetnek azok, akik a Karlsplatzon az "Am Puls der Stadt" című kiállítás keretében felállított daruval 35 méteres magasságba repíttetik magukat. Ugyanitt a gyerekeknek zseblámpás tárlatvezetés (http://langenacht.orf.at).

Szabadfogású Számítógép Verseny!: csak 19 év alatti fiataloknak! Jelentkezzetek a C3 Kulturális és Kommunikációs Központ <19 Szabadfogású Számítógép Versenyére! A beküldés határideje október 13. Jelentkezési lap és további információ a verseny.c3.hu honlapon.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter-Orbán Viktor: 2:0

Állítólag kétszer annyian voltak az Andrássy úti Nemzeti Meneten, mint a Kossuth térre érkező Békemeneten, ám legalább ennyire fontos, hogy mit mondtak a vezérszónokok. Magyar Péter miszlikbe vágta Orbán Viktort egyebek mellett azzal, hogy saját szavait hozta fel ellene. Aztán megjött a Ryanair.

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Az esendő ember felmutatása 5.6-os rekesszel, 28-as optikával

  • Simonyi Balázs
Az október közepén elhunyt Benkő Imre az autonóm fotóriport műfajában alkotott, a hétköznapiból metszett ki mintákat, és avatta az átlagost elemeltté. Méltóságot, figyelmet adott alanyainak, képeiről nyugalom, elfogadás és az ezredforduló évtizedeinek tömény lenyomata világlik.