rés a présen - Inkább zártkörű összejövetelekre - Martin Krisztina fashion artist

  • .
  • 2009. november 26.

Trafik

rés a présen: A Budapest Fashion Week programján látható a "Fashion In-fusion" című kollekciód (a V.A.M. Designban), amelyben a "nagyváros és a természet kontrasztja adja a ruhák jellegét".
Általában mik alakítják a kreációidat?

Martin Krisztina: Alapvetően érzelmi hatások. Az aktuális élethelyzetek, különböző művészeti élmények, film, színház, tánc, képzőművészet. Itt most képekben jelennek meg a különböző témák, London a jellegzetes emeletes busszal a tömegközlekedést, a városi zsúfoltságot jelenti, amiben nap mint nap részünk van, ezzel szemben más öltözetekben a természet jelenik meg, kézműves gobelin formájában. Erősen foglalkoztattovábbá az emberi test mai értelmezése, a tökéletességre való művi törekvés, az emberi test mesterséges alakítása, torzítása.

rap: Mitől lesz valaki fashion artist?

MK: Részemről igyekeztem a szakma egészébe betekinteni, az angol szabóságból indulva a színházi, illetve filmes produkciókon át divatcégeknél kereskedelmi kollekció tervezéséig, illetve arculat- és formaruha-tervezést is végeztem.

rap: Szerinted hogyan öltözködnek a magyar fiatalok?

MK: Az emberek egy része alapvetően igényes, igazából a tartalom, az érték felismerése ésbecsülete hiányzik, helyette a sznobizmus dívik.

rap: Mik a terveid télre? Hova jársz bulizni, és akkor hogyan öltözöl?

MK: Pillanatnyilag a saját márka és arculat kialakításán dolgozom, de még inkább szeretnék elmenni a személyesség, a minőség és a művészet felé, ezt jelenti a "fashion artist" fogalom. Nem járok szórakozóhelyekre, inkább koncertekre, magyar előadókéra elsősorban, táncelőadásokra, valamint zártkörű összejövetelekre.

rap: Kiknek tervezel szívesen?

MK: Minden alkalommal igyekszem valami személyre szólót készíteni, fontos, hogy minél hamarabb minél alaposabban megismerjem az illetőt. A kollekción belül is különböző vonalak vagy "minikollekciók" vannak, más-más vonalvezetéssel, anyaghasználattal, és ezek alapján sokan találnak a személyiségükhöz illő öltözetet, illetve stílust, amiből aztán ki tudunk indulni.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.