A csoportos per elindítói azt szeretnék, ha a Google és anyavállalata az Alphabet 5 milliárd dollárt (1500 milliárd forint) fizetne, írja a BBC. A legtöbb felhasználó azt hiszi, hogy amikor privát módban böngészik, böngészési előzményeit nem követik. De Google szerint nem ez a helyzet.
A keresőóriás szerint nem illegális, hogy privát módban is gyűjtenek adatokat.
A csoportos per elindítói szerint ők azokat a milliókat képviselik, akik 2016 június 1. óta valaha is használták a böngészőjük privát módját, a Google pedig gyűjtött róluk információkat.
Noha a Google Chrome böngészője privát módban nem menti el a böngészés adatait a gépen, de más Google eszközök, például az Analytics ekkor is követik a felhasználók online tevékenységét.
A per elindítói szerint a Google „nem folytathat engedély nélküli adatgyűjtést gyakorlatilag minden amerikairól, akinek számítógépe vagy telefonja van“.
A Google tagadja a vádakat, mondván amikor valaki privát módra vált, felhívják a figyelmét, hogy a meglátogatott weboldalak ekkor is gyűjthetnek róluk adatokat. Ennek célja csupán a felhasználók jobb kiszolgálása a cég szóvivője szerint.