Hatalmas világító spirál tűnt fel az égen hétfő este

  • narancs.hu
  • 2025. március 25.

Tudomány

De nem ufó volt, csak Elon Musk rakétája.

Hétfő este többen is arról számoltak be a Facebookon, hogy egy hatalmas világító spirál tűnt fel az égen. A látványos jelenséget az ország több pontjáról is észlelték, volt aki Budapestről, mások Tatabányáról, Győrből és Pécsről is látták a spirált.

A furcsa jelenségről a Telex is beszámolt. A lap egyik olvasója szerint „a spirál tekeredett és lassan változott egy középső fényes pont körül, ami szépen-lassan mozgott déli irányba. Kb. 4-5 percig volt látható, ami alatt folyamatosan haladt és változott a spirál.”

Forrás: Facebook

A jelenséget valószínűleg egy űrrakéta vagy műhold kilövése okozhatta. A NASA posztja szerint nemrég lőttek fel egy műholdtriót, amely a sarki fény izzásakor áramló erős elektromos áramlatokat fogja tanulmányozni, de a SpaceX is hétfőn lőtt fel egy űrrakétát, amivel a cég első kilövésének 19. évfordulóját ünnepelték. Az Időkép szerint az utóbbi áll a jelenség hátterében.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.