A rendőrség gyerekesen kamu indokkal tiltotta be az útdíj elleni tüntetéseket

  • narancs.hu
  • 2015. február 7.

Villámnarancs

Rettenetesen elpimaszodtak a mindenféle tüntetők, csak handabandáznának vagy kell, vagy se, vérszemet kaptak, na! De a rendőrség a helyén van. Vagy a hülyén.

Most épp az útdíj ellen tüntettek volna, a hirtelen fizetőssé tett szakaszok egy részének lezárásával. Szó, ami szó: logikusnak tűnik, útdíj ellen útlezárással. Az ilyenkor szükséges engedélykérelmeket be is adták annak rendje és módja szerint, az alternatív útvonalak gondos feltüntetésével, hogy tudniillik merre kerülheti el a dolgára igyekvő autós a demonstrációt.

Na ez volt, ami nem tetszett a rendőrségnek. És most a világtörténelem eddig leghülyébb magyarázata következik, vigyázzanak: azért tiltották be a demonstrációkat a Megyeri hídnál, az autópályák fővárosi bevezető szakaszain és Balassagyarmatnál, mert „az autósok a forgalomterelés miatt számukra ismeretlen útvonal használatára kényszerülnének, s miután a helyi sajátosságokat nem ismerik, a közlekedésbiztonsági kockázatok szintje megnőne”.

Lám, lám a magyar rendőrség tényleg mindent tud rólunk, még azt is melyik utat ismerjük és melyiket nem, milyen „sajátosságokat” ismerünk, s milyenektől veszélyeztetjük a közlekedés biztonságát.

Köszönjük, de ennél az is emberibb, a polgárt felnőttnek kezelőbb lett volna, ha az írják az indoklásba, hogy „csak”. Vagy azt, hogy „Felköttetem a lord-majort, / Ha bosszant bármi nesz!”

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”