Az élet szép, csak legyen elég pia – hirdeti egy miniszter. Csodálkoznunk?

  • narancs.hu
  • 2020. augusztus 9.

Villámnarancs

A kormány a járvánnyal szemben az alkoholizmust támogatja – ilyet is láttunk már egy házzal arrébb.

„Megnyitották a balatonfüredi borheteket, a rendezvényen a borászok támogatását célzó csomagot jelentett be Nagy István agrárminiszter” – írja az MTI. A tudósítás szerint a miniszter beszámolt arról, hogy  a járványhelyzet következményeinek enyhítésért szánt 25 milliárd forintos mentőcsomagból 1,8 milliárdra pályázhatnak a borászok, de emellett még 4,8 milliárd forintot szánnak a minőségi bormarketingre is.

Nagy István agrárminiszter (k), mellette Koczor Kálmán, a Magyarországi Borrendek Országos Szövetségének elnök-nagymestere (b) és Bóka István polgármester (b3)

Nagy István agrárminiszter (k), mellette Koczor Kálmán, a Magyarországi Borrendek Országos Szövetségének elnök-nagymestere (b) és Bóka István polgármester (b3).

MTI/Krizsán Csaba

Nagy szerint ezt az összeget arra fordítják, hogy minden magyar ember ismerje meg a kiváló minőségű magyar borokat, azt már mi tesszük hozzá, hogy

ez 10 millió ember esetében fejenként 480 forintot jelent,

így egy liter kannás simán belefér csecsemőtől az aggastyánig mindenkinek, ha netán hiányok lennének a „megismerés” területén.

Nagy István a balatoni rendezvényről szólva fürediek „életszeretetét” méltatta. „A bor hozzátartozik a jókedvhez, ezt jöttünk ünnepelni” – jegyezte meg, de azt, hogy az ivászatra mostanában mekkora szükség van, bizonyítja az is, hogy az agrárminiszter szerint soha nem volt olyan aktuális a borfogyasztást kísérő „Egészségedre!” jókívánság, mint most.

„A rendkívüli helyzetben még nagyobb jelentősége van az egészségnek, mint máskor” – mondta a miniszter,

mellőzve azt a sok-sok sallangot az alkohol káros hatásairól egy olyan eseményen, amit korábban le akartak fújni, mivel a Borhetek ideje alatt esténként általában 1000–1500 látogató is érkezik a fesztivál központjába, balatonfüredi Tagore sétányra.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.