Érdekes: amikor még nem Andy Vajnáé volt a Tv2, Majkát nagyon is érdekelte a politika

  • narancs.hu
  • 2017. május 17.

Villámnarancs

De szerencsére ez már a múlté, és felszabadultan élhet a popsztár!

Majka nemrég beült egy kocsiba, és hosszan beszélt a Blikk Tv-nek csomó mindenről.

A hírekbe aztán a politikai rész került be, természetesen. Mert Majka nem farolt ki a kérdés elől, elmondta, mit gondol a Tv2 körüli helyzetről. És elég érdekeseket mondott. Például azt, hogy az elmúlt másfél évben, amióta Andyhez került a csatorna, soha senki nem mondta meg neki, hogy mit mondjon. A legérdekesebb viszont az a rész, ami arra enged következtetni, hogy mintha Majka is osztaná a kormánypropaganda véleményét:

„Mindig számon kérnek minket, akik ott dolgoznak, a Hajóst is, a Friderikuszt is, volt, hogy engem is, hogy mit képzel, magától lesz legitim az egész. Nem lehet olyan opció, hogy mi egyetértünk azzal, amit ők képviselnek?”

Sajnos ezt nem fejtik ki eléggé, ez kicsit bennragad, hogy Majka itt a Tényeket is megvédte, vagy csak feldobott egy lehetőséget – de ezután jön a legjobb:

„Ki a faszt érdekel a politika? Engem nem érdekel a politika.”

Ez alapján úgy tűnik, itt volt valami változás Majkánál. 2015 végén, amikor a hvg.hu-nak adott interjút, azaz amikor még nem volt Andy Vajnáé a csatorna, akkor Majka még elég rendesen politiziált. Ilyeneket mondott:

– „Régen az volt a szólás, hogyha meg akarsz tudni valamit egy országról, akkor nézd meg a telefonfülkéit. Én ezt most úgy módosítanám, hogy nézd meg, miként bánik az ország a kormánya ellenzékével.”

– „Majdnem biztos vagyok benne, hogy ahhoz, hogy kialakuljon egy párt, hogy feltűnjön egy meghatározó személyiség, amire/akire lehetne építeni, ahhoz egy nagy történelmi esemény szükséges. Mint anno a rendszerváltás volt. Vagy – tudom, hogy rossz példa – egy súlyos földrengés, ahonnan kikerül egy hős, akire mindenki felnéz, és feddhetetlen.”

– „A Jobbikot szándékosan nem sorolom ide, mert nem vagyok hajlandó tudomást venni róluk. Ha irányítaniuk kellene ezt a nyomort, akkor a legnagyobb töketlenség lenne úrrá. Vona Gábor ugyan remek üzleti érzékkel megáldott fickó, akinek van némi szónoki képessége, de akik bedolgoznak neki… Huligánok, fizetett, börtönviselt csőcselék.”

– „Morvai Krisztina? Egy vicc.”

– „Szóval szerintem ma három párt létezik Magyarországon. Ott a Demokratikus Koalíció, akikkel ha nem is most, de hosszú távon számolni kell, és én speciel Gyurcsányt még mindig a legtehetségesebb szónoknak tartom az országban. Ott van az MSZP, bár ott most teljes a homály, fogalmam sincs, mit akarnak csinálni. És aztán van a Fidesz.”

De nem akarjuk végig idézni az amúgy elég érdekes interjút, ami csak azt bizonyítja, hogy az Andy előtti Majkát még nagyon is érdekelte a politika. Ebből is látszik, mindenki változik!

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.

Önkénytörvény

Jön a Szuverenitásvédelmi Hivatal, és rábök bárkire vagy bármire, újságra, szervezetre, vállalkozásra, aki vagy ami 1.) „külföldről finanszírozott”, és olyan tevékenységet végez, amely 2. a) alkalmas a „közélet befolyásolására” és 2. b) az alaptörvény öt, a tervezetben megjelölt bekezdésében megfogalmazott értékét „sérti, negatív színben tünteti fel, vagy az azok elleni fellépést támogatja”.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.

„Erdélyi magyarként ideje elszakadni attól a hagy­mázas úttól, amelyen Magyarország masírozik”

A román elnökválasztás második fordulójában sikerült fordítania a függetlenként indult Nicuşor Dannak az első fordulóban az élen végzett szélsőjobboldali George Simionnal szemben. Az elképesztő fordításról, a kiugró részvételi arányról és Orbán Viktor zavarórepüléséről is beszélgettünk Eckstein-Kovács Péter egykori kisebbségügyi miniszterrel.

Egyszerű világpolgár, hídépítő

  • Mártonffy Marcell

Észak-amerikai pápára senki sem számított. Íratlan szabály volt – állítják bennfentesek –, hogy jezsuita és amerikai szóba sem jöhet. A szilárd alapelv egyik fele 2013-ban, másik fele 2025. május 8-án dőlt meg. A Chicago környékéről származó Robert Francis Prevost bíboros a megbízható szakértők listáján sem szerepelt a legesélyesebbek között. A fehér füst azonban meglepően hamar előgomolygott a Sixtus-kápolna ideiglenes kéményéből.