„Hazai pályán ennyire ellenünk fújnak…”

  • narancs.hu
  • 2017. július 20.

Villámnarancs

Facebook-oldalán tette közzé gondolatait nem sokkal a 9-9-re végződött olasz–magyar meccs után Nagy Viktor, a vízilabda-válogatott kapusa:

false

„Nehezen hiszem el még mindig, hogy ez megtörténhet… hazai pályán ennyire ellenünk fújnak… és gondolom, most sem lesz semmi következmény… gusztustalan és felháborító!
…és leginkább szomorú.
A csapatra viszont nagyon büszke vagyok, hogy 9-9 re hoztuk a meccset!

Most várjuk, hogy mennyit játszik az olasz az ausztrál csapattal… mi 10-zel vertük őket. Ennél kevesebbel kellene, hogy nyerjen az olasz csapat… nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen bírók és leginkább hogyan fogják fújni a meccset…”

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.