Legyünk ruszkik! – Beszólt a Jobbik Orbánnak

  • narancs.hu
  • 2015. február 18.

Villámnarancs

Putyin látogatása után a Jobbik sem maradt néma. Ám míg többi ellenzéki párt azzal jött, hogy Orbán lefeküdt az oroszoknak, Vonáék keveslik a behajlást.

Mirkóczki Ádám tegnap esti sajtótájékoztatóján – miként az MTI tudósításából kiderül – a Jobbik szóvivője „kiemelte, hogy hiteltelennek, cinikusnak és hazugnak tartják Orbán Viktor azon szavait, amelyekkel kártékonynak nevezte az Európai Unió Oroszországgal szembeni szankcióit. A Fidesz "hang nélkül" támogatta, támogatja ezeket a szankciókat, ezért jó lenne, ha a miniszterelnök világosan ismertetné a kormány hivatalos álláspontját – jelentette ki Mirkóczki Ádám, azt hangoztatva: úgy nem lehet kereskedelmi és gazdasági kapcsolatokat ápolni vagy keleti nyitásról beszélni, hogy közben "Magyarország beáll abba a sorba, ami hermetikusan szeretné a világtól elzárni Oroszországot".

Nos, ha Orbán „hermetikusan elzár”, a Jobbik hogyan csinálná? Bekéredzkedne orosz tagköztársaságnak? Az lenne ám csak a Nagy-Magyarország: japán-magyar közös határ, bár ez aligha lesz megoldható Árpád-sávos zászlókkal, a sarló-kalapácsot viszont még ők sem tudnák beadni a szavazóiknak. Ezért valszeg beérnék egy szimpla Ukrajnának kiküldött hadüzenettel. Arra mondhatnák Orbánnal, hogy 200 ezer okuk van rá.

Figyelmébe ajánljuk

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.

Anyu vigyázó tekintete

Kamasz lánynak lenni sosem könnyű, de talán még nehezebb egy Himalájában fekvő bentlakásos iskolában a 90-es években. Mira (Preeti Panigrahi) eminens tanuló: egyenszoknyája mindig megfelelő hosszúságú (szigo­rúan térd alá ér), jegyei példásak, gondolatait tanulmányai és sikeresnek ígérkező jövője töltik ki.

Éden délen

  • - turcsányi -

Egy évvel a The Highwaymen együttes megalakítása után, 1986-ban kijött egy tévéfilm – nyilván népszerűsítendő az úgynevezett outlaw country muzsika valaha élt négy legnépszerűbb alakjával összerántott truppot.

Hol nem volt

Tökéletesen passzol a két éve Szemle Plusz néven újragondolt Városmajori Színházi Szemle programjához a nagyváradiak Csárdáskirálynője. Már csak azért is, mert tavaly a Színházi Kritikusok Céhének tagjaitól ez a produkció kapta meg a legjobb szórakoztató előadásnak járó szakmai elismerést. Novák Eszter rendezése mégsem működött ezen a vihar utáni, esős nyárestén.