Megtaláltuk a bujkáló Orbán Viktort!

  • narancs.hu
  • 2015. január 6.

Villámnarancs

Fotográfiai bizonyítékunk van róla, hogy hazánk kis nagy embere nem Moszkvában, Svájcban, netán Grazban bujkál, hanem itt van köztünk, mellettünk, velünk. És kulturálódik!

Ahogyan azt a hétvégén közlönyünk megírta: Orbán Viktor egyszerűen eltűnt. Méghozzá legalább 10 napja – ráadásul olyannyira, hogy még a Miniszterelnökség sem volt hajlandó értelmes választ adni a hollétét firtató kérdésekre.

Ma azonban, ne szépítsük, egy szerencsés és éles szemű kultúrafogyasztó tetten érte a miniszterelnököt – és ez még minket is meglepett kissé – műélvezet közben.

Szívesen fokoznánk még kicsit tovább krimiszerűen az izgalmakat, de már nincs hová: Orbán Viktor (neje, Balog Zoltán és Áder János társaságában) a Művészetek Palotájában járt az Újév-köszöntő című rendezvényen, ahol fellépett mások mellett Sebestyén Márta, a Magyar Állami Népi Együttes és Herczku Ágnes. Ott les, figyeljék!

false

false

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.