Simicska a pályán is vesztésben van – Kocsis Máté új oldaláról mutatkozik be

  • narancs.hu
  • 2015. március 6.

Villámnarancs

Új vezetője lesz a Magyar Kézilabda Szövetségnek (MKSZ), ugyanis az eddigi elnök, Vetési Iván nem indul újra az elnöki posztért. Mit gondolnak, kit javasolt? Kocsis Mátét, a drogháború hősét!

Az MKSZ MTI-hez eljuttatott közleményéből kiderül, hogy Vetési családi okok miatt nem pályázik újra posztjáért. Az ilyesmit nyilván nem illik firtatni, de a csillagok jelen állására is érdemes egy pillantást vetni.

Vetési, aki 2011-es kinevezésekor miniszteri biztos, illetve a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának elnöke volt, biztosan nem az elfutásai vagy a hetesérzékenysége miatt lett elnök, inkább azért, mert – és itt a korábbi elnök, a valóban kézilabda-legendának számító Sinka László szavait idézzük – „a közügyekben és az üzleti életben is jártas” férfiú.

Egy régebbi cikkünket felidézve pedig kiderül, hogy Vetési egyrészt Navracsics Tibor bizalmasa, azonkívül az MKB Veszprém kézilabdacsapatának elnöke volt, vagyis annak a csapatnak az első embere, amely a legkedvesebb Simicska Lajos szívének...

Ezért is meglepő, hogy Vetési leköszönésével Kocsis Mátét javasolja elnöknek... Vagy ez lenne magától értetődő? Abban azért elég biztosak lehetünk, hogy lassan már lámpással sem találunk olyan sportszövetségi elnököt, aki valamit is konyítana az adott sportághoz.

Figyelmébe ajánljuk

Eldobott aggyal

  • - ts -

A kortárs nagypolitika, adott esetben a kormányzás sűrű kulisszái mögött játszódó filmek, tévésorozatok döntő többsége olyan, mint a sci-fi, dolgozzék bármennyi és bármilyen hiteles forrásból.

Nemes vadak

Jason Momoa és Thomas Pa‘a Sibbett szerelemprojektje a négy hawaii királyság (O‘ahu, Maui, Kaua‘i és Hawai‘i) egyesítését énekli meg a 18. században.

Kezdjetek el élni

A művészetben az aktív eutanázia (asszisztált öngyilkosság) témaköre esetében ritkán sikerül túljutni egyfajta ájtatosságon és a szokványos „megteszem – ne tedd meg” dramaturgián.

A tudat paradoxona

  • Domsa Zsófia

Egy újabb dózis a sorozat eddigi függőinek. Ráadásul bőven lesz még utánpótlás, mivel egyelőre nem úgy tűnik, mintha a tucatnyi egymással érintőlegesen találkozó, egymást kiegészítő vagy egymásnak éppen ellentmondó történetből álló regényfolyam a végéhez közelítene: Norvégiában idén ősszel az eredetileg ötrészesre tervezett sorozat hatodik kötete jelenik meg.

„Ha kém vagyok, miért engedtek oda?”

Mint ukrán kémet kitiltották Magyarország területéről a kárpát­aljai magyar politikust. A kormánypropaganda olyan fotókat közöl leleplezésként, amelyeket korábban Tseber Roland osztott meg a nyilvánossággal. Ő azt mondja, csak az ukrán–magyar viszony javításán dolgozik.

Törvény, tisztesség nélkül

Hazánk bölcsei nemrég elfogadták az internetes agresszió visszaszorításáról szóló 2024. évi LXXVIII. törvényt, amely 2025. január 1. óta hatályos. Nem a digitális gyűlöletbeszédet kriminalizálja a törvény, csak az erőszakos cselekményekre felszólító kommentek ellen lép fel.

Nem így tervezte

Szakszerűtlen kéményellenőrzés miatt tavaly januárban szén-monoxid-mérgezésben meghalt egy 77 éves nő Gyulán. Az ügyben halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt ítélték el és tiltották el foglalko­zásától az érintettet.

Nem vénnek való vidék

A gyógyító kezelésekre már nem reagált az idős szegedi beteg szervezete, így hazaadták, ám minden másnap a sürgősségire kellett vinni. Olykor kilenc órát feküdt a váróban emberek között, hasán a csövekkel és a papucsával. Palliatív ellátás sok helyen működik Magyar­országon – a szegedi egyetem intézményeiben még nem.