Szarka Gábor nem tudott bejutni az SZFE épületébe

  • narancs.hu
  • 2020. október 8.

Villámnarancs

Katona a kapuknál.

Mint arról beszámoltunk, Szarka Gábor, az SZFE frissen kinevezett kancellárja tegnap közleményben jelentette be, hogy csütörtök reggel meg akarja kezdeni a munkát az SZFE Vas utcai épületében. Történt minden azután, hogy az SZFE hallgatói és a sztrájkbizottság is elutasította az új vezetés által tett komplex ajánlatot.

Novák Emil általános rektorhelyettes és Szarka Gábor kancellár közleményében többek között azt írták: „Szarka Gábor október 8-án reggel az SZFE Vas utcai épületében megkezdi a munkáját annak érdekében, hogy biztosítsa az egyetem működőképességét, felelősséget vállalhasson az ott dolgozók munkakörülményeiért és intézkedhessen a bérek és egyéb juttatások kifizetéséről".

A hvg.hu beszámolója szerint ma délelőtt valamivel 10 óra előtt Szarka Gábor, frissen kinevezett kancellár meg is jelent a Színház-és Filmművészeti Egyetem Vas utcai épülete előtt, ahol az egyetem polgársága kora reggel óta gyülekezett.

false

 

Fotó: Siórérti Gábor

Szarka arról érdeklődött, kivel tárgyalhatna, diákok közölték, vele hogy az SZFE-nek jelenleg nincsen legitim vezetése. A kancellár arról beszélt, az irodájában aláírásra váró dokumentumok vannak, amik szükségesek a kifizetésekhez, noha az SZFE polgársága korábban arról számolt be, hogy a bérszámfejtés külső helyszínen zajlik

Szarka Gábor ezt követőeb egy hatpontos nyilatkozatot olvasott fel; többek közt elmondta, hogy írásban fordul a kuratóriumhoz, hogy jelöljenek ki egy új helyszínt, ahol megkezdhetik a munkát. Közölte: az elfoglalt épület működéséért, az ott folyó oktatásért az egyetem vezetése a mai naptól nem vállal felelősséget. Hozzátette, a tanulmányi félév elismerésének sorsa innentől az egyetemfoglalók kezében van.

Ezután az SZFE hallgatói felolvasták 10 pontos követelésüket, amiben elutasították az egyetem kinevezett kuratóriumát és a felügyelő bizottságát - írja a 444.hu.

SZFE-s hallgatók: Ott van a kés a nyakunkon

A hatalomátvételi módszerekkel van a probléma - mondja a Narancs.hu-nak adott interjújában Csernai Mihály, az SZFE HÖK elnöke és Zsille Sára hallgató, akik arról is beszélnek, miért furcsa, hogy rendszerváltó erőt látnak bennük. A diákok szerint a következő néhány nap sorsdöntő lehet az egyetemfoglalás történetében. Állítják: mindenre fel vannak készülve.

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.