Téboly vagy a kor szava: G. Fodor szerint a 888 „újságírói” jobbak a Népszabadság újságíróinál

  • narancs.hu
  • 2016. október 17.

Villámnarancs

De miben is?

Elsőre szimpla orcátlansággal ékesített elmebajnak tűnik, pedig csak Orbán alternatív valósága ez, ahol kétségkívül eddig G. Fodor mozgott legotthonosabban. Hogy mennyire, azt épp nekünk fejtette ki tavaly a kelleténél talán kicsit bővebben is, miszerint a Fidesz polgári Magyarországa szimpla kamuzás volt, „politikai termék”.

false

 

Fotó: Németh Dániel

Nos, G. Fodor most meglehet pimaszkodott (a földön fekvőkkel elég könnyű, tehát merte), de valójában csak hozta a kora elvárásainak megfelelő nívót. A Magyar Nemzet bukkant rá, valahol a lidérces Echo Tv egyik „vitaműsorban” találta mondani G. Fodor, hogy a 888-asok azért jobb újságírók a népszabadságosoknál, mert: „Mást csinálnak. Politikát csinálnak. És jól csinálják.”

Ne hamarkodja el senki az anyázást, hiszen G. Fodor ismét csak megfelelni akar, mint mindig, mivel pontosan ez az Orbán-éra valósága: a piros az zöld, a lop az ad, a tilos az szabad, az érvénytelen az érvényes, a stadion meg maga a közakarat. Mondhatsz bármit, csak hazudjál, te a mi emberünk vagy. Ha rendesen viselkedsz, segíthetsz lopni is.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.