Újra ébredező Soros-csapatokat lát a tüntető pedagógusokban Orbán civilmozgalma

  • narancs.hu
  • 2016. február 13.

Villámnarancs

Negyed órával a pedagógusok tüntetése előtt ez a közleményt tudta kiadni Orbán Viktor civil légiója. Lehet, hogy a CÖF már a békemenetre gyúr?

„A tanárok több javaslata ugyanakkor burkolt béremelési követelésnek felel meg” – írják, ám szerintük ez csak a kisebbik baj, az az igazi gond, hogy „újra az a baloldal telepedik rá az oktatás ügyére, amely – amikor kormányon volt – kínos kudarcot vallott”.

A kétrészes közlemény teljes szövege itt meg itt olvasható, a legszebb rész talán ez:

„Azt gondoljuk, hogy az oktatás jövőjéről szóló párbeszéd csak akkor lehet sikeres, ha a felek ellen tudnak állni a baloldal – és az újra ébredező Soros-csapatok – feszültségkeltő kísérleteinek.”

Látva a Kossuth téren történteket, nem lennénk meglepve, ha estére Bayer, Bencsik vagy valaki más habzó szájjal már azzal jönne, hogy „támadásba lendültek a Soros-csapatok”. Talán még az is kicsúszik a száján, hogy aktuális lenne egy újabb békemenet.

Aztán nemsokára ugyanezt hallhatjuk majd Lázártól, Balogtól, Orbántól, igyekeznek majd mindent a külső erőkre, bukott baloldalra kenni. De éppen ez a vicsorgás erősítheti meg mindenkit abban, hogy vesztüket érzik. Hogy kifogytak a hazugságokból.

Figyelmébe ajánljuk

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.

„Ez a háború köde”

Egyre többen beszélnek Izrael gázai hadműveleteiről népirtásként, de a szó köznapi használata elfedi a nemzetközi jogi fogalom definíció szerinti tartalmát. A szakértő ráadásul úgy véli, ha csak erről folyik vita, szem elől tévesztjük azokat a háborús bűnöket és jogsértéseket, amelyek éppúgy a palesztin emberek szenvedéseit okozzák.

A szabadság levéltára

Harminc éve költözött Budapestre a Szabad Európa Rádió archívuma, s lett annak a hatalmas gyűjteménynek, a Blinken OSA Archivumnak az alapzata, amely leginkább a 20. század második felére, a hidegháborúra, a szocialista korszakra és annak utóéletére fókuszál.