A magyar adófizetők 24 millióval támogatják az Edda amerikai koncertjeit

  • narancs.hu
  • 2020. február 8.

Zene

Többek között a magyarságtudat erősítésének céljából.

24 millió forintjába kerül a magyar adófizetőknek, hogy az Edda Amerikában turnézhasson – írja a Magyar Hang. Pár napja derült csak ki, hogy Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere 8 millió forint közpénzt adott a saját támogatási keretéből Pataky Attiláéknak.

A magyar kormány egy kanadai alapítványon keresztül támogatja 24 millióval az Edda három amerikai koncertjét, amelyeket az "összetartozás éve" részeként, a magyarságtudat erősítésének céljából tartanak. Az úgynevezett "nemzetpolitikai célú támogatást" a zenekar Egy ez a tábor elnevezésű turnéjára adják. Az Edda Daytona Beachen, Los Angelesben és San Franciscóban koncertezik majd.

Figyelmébe ajánljuk

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.