A szerk.

Az atyaúristen kegyelme

A szerk.

„5,3 milliárd forintos támogatást nyújtunk, amelyből garázskoncert-sorozatok lesznek. 

Ez a magyar könnyűzenészeknek és a velük dolgozó technikai személyzetnek is komoly segítséget jelent, a kiválasztásba neves zenei producereket fogunk bevonni” – lelkesedett Gulyás Gergely a július végi kormányinfón, ám hamarosan kiderült, hogy az időközben „raktárkon­certekre” átkeresztelt produkciókra szánt milliárdok javát nem a zenészeknek és a technikai személyzetnek szánják.

Egy szeptemberben napvilágot látott keretszerződés szerint ugyanis az összegnek majd’ 70 százalékát, 3,56 milliárdot az Antenna Hungária Zrt. kapta a raktárkoncertek kommunikációs és rendezvényszervezési feladataira, később pedig alvállalkozókként mindenféle NER-közeli cégek is felbukkantak. Így hát a raktárkoncertek úgymond kedvezményezettjeinek, vagyis a zenészeknek csak az apró jutott, de közben a potenciális közönséget is kutyába vették: a koncerteket élőben nem közvetítették, és a felvételeket is csak azok tudják megnézni, akik regisztrálnak a mindigTV GO-ra, az Antenna Hungária interneten keresztül elérhető tartalomszolgáltatására. Máshol nem tekinthetők meg a produkciók.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.