A szerk.

Kis NER-esek

A szerk.

A Mi Hazánk Mozgalmat hivatalosan a Jobbik felpuhulása ellenében hozták létre a 2018-as választások után, de már a „zászlóbontás” után nyilvánvalóvá vált, hogy ugyanazt a nótát fújják, mint a Fidesz, csak bohócruhában.

Ha emlékszünk még Toroczkai László két évvel ezelőtti „programbeszédére”, mindössze az volt a baja a kormánnyal, hogy „a nemzet- és családellenes szörnyek megtarthatják a Pride-ot”, illetve túl puhányok a cigánysággal. Budaházy György is olyanokat szólt, hogy „a Fidesznek van egy elképzelése arról, hogy neki mi kéne, és a Mi Hazánk beteljesíti egyelőre azt a feladatot”, így a pártot méltán sorolhatjuk azon piszkos munkára kijelölt bizalmi csoportok közé, mint a szavazási irodában izmozó kopaszokat vagy a Fidesz székház előtt őrt álló Fradi-biztonságiakat.

Az elmúlt hónapokban a Mi Hazánk Horthy 1920-as bevonulásával – lovas szobor állítása, közterület elnevezése stb. – volt elfoglalva, de úgy tűnik, továbbra sem akarnak leszállni a fehér lóról. Még akkor sem, amikor egy tűzoltólétra segítségével távolítják el a Városházára kitűzött szivárványos zászlót. „Szégyen, hogy éppen száz évvel az után, hogy Horthy Miklós kormányzó megszabadította vörös rongyaitól a fővárost, Karácsony Gergely nemcsak azt a szellemiséget hozza vissza, hanem a többségi, jóérzésű magyar embereket provokálja egy ilyen emberiségellenes zászlónak a megjelenítésével” – olvashatjuk a párt közleményében, amit az MTI is simán átvett. „A fővárosi közterület-felügyelet munkatársai először még visszaszerezték a lobogót egy közeli szemetesből, ám Novák Előd kicselezve az időközben a helyszínre érkező rendőröket, az egyenruhások gyűrűjéből egy nagy futással ismét méltó helyére, egy, a városházától távol eső kukába dobta, majd visszasétált a tűzoltólétráért, s ekkor állították elő” – írják, és ha valaki nem olvas mást, az csak ebből az MTI-tudósításból (tehát a Mi Hazánk közleményéből) értesülhetett arról is, hogy Karácsony kezdeményezésére a rendszerváltás óta először tűzték ki az LMBTQ-közösség zászlóját a budapesti városháza homlokzatára.

Azt valószínűleg soha nem fogjuk megtudni, hogy a Mi Hazánk alelnöke kinek a parancsára mászott fel a városházára, de az egyértelmű, hogy Novák ezt (amit jobb helyeken garázdaságnak mondanak, és mindenáron igyekeznek megakadályozni) a rendőrség asszisztálása mellett, már-már védelme alatt tehette meg, mivel az után állították csak elő, hogy visszament a létrájáért. Ahogy azt a ferencvárosi „szurkolót” is csak másnap vezették elő, aki a szurkolói csoportja nevében a ferencvárosi önkormányzat homlokzatára kihelyezett szivárványszínű zászlót szedte le, taposta meg és gyújtotta fel.

Most minden bizonnyal eljárás indul rongálás címen Novák és a fradisták ellen, talán még azt is kimondja valamelyik alacsonyabb beosztású illetékes, hogy az intézkedés a budapestiek védelmét szolgálja. Csakhogy ez ugyanolyan cinikus hazugság, mint a Mi Hazánkat ellenzéknek mondani. Amikor ugyanis a rendőrség ölbe tett kézzel nézi és hagyja, hogy büntetlenül rongálják a főpolgármesteri hivatalt, akkor egyértelmű, hogy nem a budapesti polgárok érdekeit tartják szem előtt, hanem Novák megbízójának az akaratát szolgálják ki.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.