„A mai napon – 23 év tanítás után – beadtam a lemondásomat. Az elmúlt időszak történéseinek egyenes következménye ez a döntés. A kollégáim kirúgása, a januárban belengetett teljesítményalapú bérezés, illetve a polgári engedetlenséget egészen a tanév végéig, augusztus elejéig „büntethetővé” tevő, éjjel kihirdetett rendelet volt az utolsó csepp. Ezek egyértelművé tették számomra, hogy az oktatásirányítás semmit nem hallott meg a tanárok egy éve (igazából sok éve) tartó küzdelméből, amelyet a saját és diákjaink méltóságáért, az oktatásban szükséges, az emberséget és az eredményességet célzó intézkedésekért folytatunk” – írja a közösségi oldalán Berta Beáta, a Karinthy Frigyes Gimnázium tanára.
A pedagógusnak nincs új munkahelye, sem B terve, és „amíg »benn« vagyok, nem is fog, mert lefoglal az, amit szeretek, amit szerettem csinálni: a tanítás”.
„De egy ideje ezt már lehetetlennek érzem: »leadni az anyagot« lehet, de tanítani, nevelni, példát mutatni a diákoknak ilyen körülmények között nem tudok, mert ehhez szükségem van az önbecsülésemre is”
– fogalmaz bejegyzésében.
Berta Beáta döntésében megnyugodott, mert azt gondolja, „a tanítás leginkább példaadás, és most már azt a példát tudom mutatni, amelyet a legfontosabbnak tartok: ha valahol nem becsülnek meg, ha a véleményed nem számít, ha megaláznak, mert azt hiszik, megtehetik, akkor ne tűrj csendben, hanem állj fel, menj el onnan”.
A teljes bejegyzés alább olvasható.