A jobbikos polgármester-jelölt szerint Soroksárból szemétlerakó lett

  • narancs.hu
  • 2019. október 4.

Belpol

Miközben a Fidesz „függetlenként jelölt álcivilek" mögé áll be.

Az ellenzéki összefogás jelöltjeire kell voksolniuk az októberi önkormányzati választáson azoknak, akik fejlődést szeretnének Soroksáron – mondta sajtótájékoztatóján Bereczki Miklós, a kerület közös ellenzéki polgármesterjelöltje. A jobbikos politikus szerint, a kormánypártokra leadott szavazatok annak a 25 éves folyamatnak a támogatását jelentik, amelynek eredményeként Soroksár mára „szemétlerakóvá vált".

Bereczki elmondta: a városrészben nagyon nem mennek jól a dolgok, „egy szabolcsi zsákfaluhoz hasonlító viszonyok vannak", és példaként azt hozta fel, hogy „mozgó kocsiból árulják a hentesárut a főtéren", ahol még „nyilvános illemhely sem található".

Bereczki szerint az  ellenzéki pártok példátlan történelmi tettet hajtottak végre azzal, hogy összefogtak az önkormányzati választásokra és félretették azokat a világnézeti különbségeket, amelyek korábban elválasztották őket. Szerinte a kormánypárt ezzel szemben sok esetben, így Soroksáron is függetlenként jelölt álcivilek" mögé áll be.

A sajtótájékoztatón részt vett Bangóné Borbély Ildikó MSZP-s országgyűlési képviselő is, aki arról beszélt, hogy az önkormányzati választásnak – az ország más pontjaihoz és egészéhez hasonlóan – Soroksáron is nagy a tétje, ezért arra kérte a baloldali szavazókat, hogy támogassák az ellenzék közös jelöltjét. (MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.

Itt a norma

Vannak alapvető bizonyosságai a szuverén magyar életnek, az egyik ilyen például az, hogy az anya nő, az apa férfi. A másik meg az, hogy az asszony nem ember. A harmadik, hogy a medve nem játék.

Járványkezelés 2.

Az Aphthovirus nemzetségbe tartozó FMDV vírus által terjesztett ragály, amely még március elején ütötte fel fejét egy kisbajcsi szarvasmarhatelepen, olyan országot talált telibe, amelyben nemcsak a beteg embernek, de a beteg állatnak sem könnyű a túlélés.