A kormánylap előre megírta, hogy a Jobbik miatt nyomoznak Simicskánál
jobbik1_top_story_lead.png

A kormánylap előre megírta, hogy a Jobbik miatt nyomoznak Simicskánál

  • narancs.hu
  • 2017. június 13.

Belpol

A lehetséges ítéletről is ejtettek pár szót. Állítólag ilyenek voltak az ötvenes évek.

A Magyar Idők csütörtökön arról írt, hogy „költségvetési csalás gyanúja miatt nyomozást indított a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Publimont Kft. és Mahir Cityposter Kft. ügyletei miatt”. A szintén Simicska-tulajdonban lévő Magyar Nemzet arról ír, hogy a kormánylap pénteken és szombaton is beszámolt a nyomozásról, ami azt jelenti, hogy napokkal korábban tudtak az eljárásról, mint az érintett cégeknél.

„Egy normál, rendes adóhatósági ellenőrzésre az adóhatóság ellenőrei e hét csütörtökre már bejelentkeztek” – mondta a Hír Tv-nek Böröczky Kornélia, a Mahir jogi képviselője. Revizorok helyett viszont az adóhatóság bűnügyi nyomozói érkeztek a plakátcéghez hétfőn, de ugyanazokra az iratokra voltak kíváncsiak, mint kollégáik. Az adónyomozók pedig azt közölték a céggel hétfőn, hogy ismeretlen tettes ellen költségvetési csalás ügyében vizsgálatot indítanak a Mahirnál. A cég jogi képviselője szerint előfordul, hogy az adóhatósági ellenőrzésből később bűnügyi igazgatósági eljárás lesz, de az, hogy a bűnügyi eljárás megelőzi az adóhatóságot, nagyon ritka. Az ellenőrzés a 2017. január és 2017. április 30-a közötti időszakot érinti, vagyis az adónyomozók a Jobbik plakátkampányát megelőző időszak papírjaira voltak kíváncsiak. Kovács István, a cég ügyvezetője hangsúlyozta, a Mahir áll a vizsgálatok elé, a társaság gazdálkodása ugyanis törvényes és szabályos.

A Magyar Idők azt írta, a gyanú szerint több jobbikos plakát kerülhetett ki az utcákra, mint amennyit a Mahir és a Publimont bevallott. A kormánylap a nyomozásról idő előtti beszámolójában a lehetséges ítéletről is ejtett pár szót: „A hatályos jogszabályok alapján a szóban forgó bűncselekmény alapesetben két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, ám minősített esetben a büntetési tétel elérheti a tíz évet.”

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.