A menekültek befogadása olyan, mintha személyiket állítanának ki
Screen_Shot_2018-01-23_at_17.12.03.png

A menekültek befogadása olyan, mintha személyiket állítanának ki

  • narancs.hu
  • 2018. január 23.

Belpol

Ezt a Fidesz szóvivője, Puskás Imre mondta.

A Hír Tv arról kérdezte Puskást, miért nem tájékoztatták a nyilvánosságot arról, hogy tavaly mintegy 1300 menekült kapott oltalmazotti státuszt Magyarországon, miközben a kormány minden lehetséges fórumon a menekültek ellen uszít.

A szóvivő erre azt válaszolta, hogy a menekültek befogadása nem olyan horderejű, hogy arról tájékoztatni kellett volna a nyilvánosságot. Puskás szerint a kormány azzal sem terheli az embereket, hogy egy hónapban hány személyi igazolványt állítanak ki a kormányhivatalok. „Zajlik az élet, a hivatalok végzik a munkájukat“, tette hozzá. Ha épp menekülteket kell befogadni, akkor befogadják, na bumm nincs ebben semmi érdekes.

Altusz Kristóf, külügyi államtitkár múlt héten Máltán kotyogta el, hogy 2017-ben majdnem 1300 menekültet fogadott be a kormány, miközben a miniszterelnök is arról beszél, hogy Magyarországot kerítés védi, hogy migránsmentes terület lehessen.

A menekültek ellen óriásplakáton, tévében, újságokban és népszavazással is uszító kormány belügyminisztere, Pintér Sándor azóta már migránsok helyett menekültekről beszél, a máskor véresszájú Demokrata-főszerkesztő Bencsik András pedig azt mondja a tévében, hogy:

„Egy 10 milliós ország számára nem szabad, hogy gondot okozzon 1300 menekült végleges vagy ideiglenes befogadása."

Ne feledjük: a Fidesz „kvótanépszavazása“ pont egy olyan tervezetet akart elutasítani, ami lehetővé tette volna, hogy maximum 1300 menekült Magyarországon kaphasson védettséget.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.