A nemzetbiztonsági bizottság összehívását kezdeményezi a DK

  • narancs.hu
  • 2025. január 7.

Belpol

A magyar katonai titkok „árusítása” miatt.

A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának összehívását kezdeményezi „a magyar katonai titkok árusítása miatt” – közölte az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese kedden az az MTI-vel.

Vadai Ágnes indoklásként azt írta:

„Sajtóinformációk szerint továbbra is árulják az interneten a Védelmi Beszerzési Ügynökség szerveréről ellopott, titkos katonai adatokat”.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, novemberben derült ki, hogy nemzetközi hackercsoport támadta meg a Védelmi Beszerzési Ügynökség szervereit, és ötmillió dollárt kérnek azért, hogy ne hozzák nyilvánosságra az ott talált titkos adatokat. Az anyagok nemzetbiztonsági szempontból különösen érzékenyek, védelmi beszerzésekről, belső levelezésekről, a magyar haderő valós képességeiről szólnak.

Az ellopott, majd titkosított fájlok előbb eltűntek, december elsején azonban egymillió dolláros kikiáltási áron visszakerültek az internetre. A zsarolók szerint egy terrabájtnyi adat van náluk magyar védelmi beszerzésekről. Az üggyel kapcsolatban december 3-án parlamenti bizottsági ülést tartottak, ennek anyagát azonban 2053-ig titkosították. Vadai Ágnes akkori beszámolója szerint az ülést kevesebb mint egy óra alatt lezavarta a honvédelmi miniszter.

A DK szerint a kormány semmit sem tesz a „súlyos nemzetbiztonsági kockázatokkal járó ügy” megoldása érdekében. A képviselő hozzátette: a bizottság ülésén választ szeretnének kapni arra, hol hibázott a kormány, mit tett az adatok visszaszerzése érdekében, illetve felvették-e a kapcsolatot más országok hatóságaival az ügy megoldása érdekében.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Betiltás, uszítás, hergelés: tényleg csak ez maradt nekik

A gőgösség által csapdába lavírozta magát Orbán, a készséges rendőrség pedig nyilván félelemből eddig végrehajtott minden utasítást a nem-Pride Pride betiltásával. Ha szombaton a jelenlegi állás szerint indulnak el vélhetően tömegek a belvárosban, a csapda ajtaja összecsapódik. Mindeközben pedig egyre többen néznek bele reggelente a tükörbe azzal a félelemmel, hogy: „Mit fogok csinálni egy év múlva?” Mert noha – ismételten hangsúlyoznunk kell – még korántsem szabad végeredményt hirdetni, a legújabb adatok azért megerősítik legalább a lejtmenet érzetét.

„Mi nem ítélkezünk, aki úgy érzi, hogy segít neki ez az ételadomány és rászánja az időt, annak adunk”

2014 óta kéthetente száz-százötven embernek ad főtt ételt és tartós élelmiszert Makón a Heti Betevő, a kezdeményezést önkéntesek mellett pékségek, éttermek, vállalkozók éltetik. Az ételosztásra érkezők főleg idős és rossz körülmények között élő emberek, de az önkéntesek mindenkinek adnak, aki úgy érzi, segít neki az ételadomány. 

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!