A Válasz Online interjút készített Széchenyi X. Bencével, Széchenyi István leszármazottjával, aki a Direkt36 A dinasztia című filmjében rejtett kamerával jelentkezett Tiborcz István elitklubjába, a Botaniq Budai Klubba. Az interjúban Széchenyi X. Bence azt is elmondta, hogy jelentkezését elfogadták, és felajánlották számára a klubtagságot. Megjegyezte, az is világossá vált számára a felvételi eljárásban, milyen „elképesztő módon érdekli őket [a Tiborcz-klubot] az emberek státusza”.
Széchenyi X. Bence szerint a Tiborcz-félék és környezetük új arisztokratákként tekintenek magukra: „Szerintem legitimálni akarják magukat – nem is feltétlenül a nyilvánosság, inkább önmaguk előtt. A Tiborcz-félék és a környezetük afféle új arisztokratákként tekintenek magukra, folyton a régi Magyarországról fantáziálnak. Ízléstelenül modern stílusban bár, de kastélyokat újítanak fel. A történelmi nevek viselőinek jelenléte a köreikben arra jó nekik, hogy elhitessék magukkal: ők valójában arisztokraták, nekik ez jár. Ezért kerülhettem volna be én a klubba. A nevem miatt.”
Széchenyi X. Bence leszögezte: míg Széchenyi István a magánvagyonából hozott létre közvagyont, addig Tiborcz István a közvagyonból épít magánvagyont. Hangsúlyozta, hogy Széchenyi István kritikus volt az arisztokráciával szemben, mert szerinte elszakadtak a hétköznapi emberektől, és ezt az önzés legrosszabb fajtájának tartotta. Véleménye szerint „Tiborcz pontosan az az új arisztokrata, akit Széchenyi gyűlölt volna”.
Az interjúban Széchenyi X. Bence arról is beszélt, hogy nem nemesként nevelkedett, hanem Cambridge-ben, Massachusettsben nőtt fel, egy lakásban, nem pedig kastélyban. Azt is elmondta, hogy mindkét szülője beszélt magyarul: „Beszélek azért magyarul valamennyire én is, de messze nem tökéletesen, főleg most, hogy már közel két éve nem élek Magyarországon.” A Széchenyi-leszármazott Londonban él, újságíró, és a Guardian már közölte egy cikkét is, amelyben a Mathias Corvinus Collegium korrupciójáról írt.
Széchenyi X. Bencét egyébként a kormánypropaganda egyik szerzője, Veczán Zoltán „a legkisebb magyarnak” nevezte a Mandiner hasábjain azért, mert többek között fényt derített arra, hogy a Tiborcz-féle klubban illegális szerencsejáték is folyhat. Ugyanakkor Tiborcz István ezt tagadta, szerinte csak játékpénzzel játszanak „rekreációs célból”.