Alkotmánybírósághoz fordult a lúgos támadó, börtönbüntetése végrehajtásának felfüggesztését kéri

  • narancs.hu
  • 2019. november 1.

Belpol

Beadványa szerint helyrehozhatatlan károkat okoz neki a helyzet fenntartása.

Alkotmányjogi panaszt nyújtott be a lúgos orvos néven elhíresült Bene Krisztián. Benét tavaly júliusban ítélte el jogerősen a Kúria életveszélyt okozó testi sértés és más bűncselekmények miatt. Beadványa szerint helyrehozhatatlan károkat okoz neki (!) a helyzet fenntartása – írta a 168 Óra.

Bene ügyvédjének indoklása szerint alkotmányellenes a Kúria hivatkozása és ítélete, ezért kérték, hogy semmisítsék meg a jogerős ítéletet, az ügyet pedig tárgyalják újra a harmadfokon. A panaszt még 2018 novemberében nyújtották be, és az mai napig elérhető az Alkotmánybíróság honlapján.

A Kúria arra hivatkozott, hogy az új büntetőeljárási törvény nem hagyja, hogy akár a másodfokon megállapított tényállást, akár a minősítést módosítsák. Ezért csak a büntetés kiszabásával tudtak foglalkozni, amelyet a másodfokhoz képest két évvel megemeltek.

A hivatkozás szerint a büntetőeljárásról szóló törvény változása miatt nem kaphatott a férfi lehetőséget semmilyen, még korlátozott felülvizsgálatra sem. Az ügyvédi közlés szerint emiatt Bene elesett a valódi felülvizsgálattól, így sérült a tisztességes bírói eljáráshoz, valamint a jogorvoslathoz való joga.

A panasz úgy szól, hogy függesszék fel a 2018-ban jogerőre emelkedett börtönbüntetés végrehajtását, mivel az Bene Krisztián számára visszafordíthatatlan károkat okozott.

Mint ismert, Bene Krisztán bosszút akart állni volt barátnőjén, Renner Erikán, aki szakított vele, ezért 2013 márciusában maszkban megtámadta a nőt a lakásában, aki éppen a kutyáját akarta levinni sétálni. Egy injekcióval elkábította, majd lúgot öntött a nemi szervére. Az elkövető első fokon négy évet kapott, ezt súlyosbította később a bíróság kilencre, majd azt a Kúria tizenegyre.

Az Alkotmánybíróság november 5-én foglalkozik majd a panasszal.

Figyelmébe ajánljuk

A tudatlanság hatalma

  • - turcsányi -

A Leidseplein (Leiden tér) Amszterdam kitüntetett helye, valaha ide futott be a leideni út, ma turisták éjjel-nappali gyülekezőhelye, fények és nyüzsgés, a létező világok legjobbika, kábé száz méterre innen lőtték fejbe 2021 nyarán Peter R. de Vriest, az ország egyik vezető bűnügyi újságíróját, aki épp egy híres maffiaper koronatanújának volt a tanácsadója.

A levegőben

Magyarországon elképzelhetetlen a zsigeri gyűlölet, amely a francia rendőröket övezi különféle (elsősorban, de nem kizárólag) szélsőbaloldali eszmék hívei közt.

Úgyszólván páratlan

Mivel itthon a téma jószerivel a futottak még kategóriájába sem tartozik, megemlítenénk, hogy jövő vasárnap rendezik Romániában az államfőválasztás megismételt első fordulóját. (A második menet, már ha semmi nem jön közbe, május 18-án lesz.)

Elfogytak az ötletek

A miniszterelnök minden évben tiszteletét teszi a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évindító konferenciáján – az idén ezt március 7-én tartották. A szokásos menetrend szerint a kamara elnöke, a gazdasági miniszter és a jegybank elnöke is szólnak a meghívottakhoz – s bár 2021 óta Matolcsy György már nem tűnt fel az emelvényen, Varga Mihály most igen.

Mindenki ellenzékben

Egy évvel az országgyűlési választások előtt a 15 éve kétharmados parlamenti többséggel kormányzó Fidesz kapkod, híres-hírhedt kommunikációja csak követni képes Magyar Péterét. A kormánypárt gyarapodó aljasságaival leginkább a már sokszor legyőzött parlamenti ellenzék foglalkozik.