"Egy szervezet életében vannak jobb és rosszabb periódusok. Mi
most érkeztünk el oda, hogy az elnökségen belüli véleménykülönbségeket nem tudtuk áthidalni, kompromisszumos megoldássá formálni. Úgy gondoltam, azzal segíthetem a továbblépést, ha lemondok tisztségemről"
– indokolta lemondását a Népszavának Lénárd Rita, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) alelnöke.
Június 3-án sikertelenül próbált meg küldöttgyűlést tartani a MOK, az botrányba fulladt. A nehézségeket az okozta, hogy a kötelező kamarai tagság eltörlése után át kellett volna alakítani a testület szervezetét, de ez a feladat összecsúszott az amúgy is esedékes tisztújítással. A vezetés megpróbálta volna összehangolni a két folyamatot, az eredeti elképzelés szerint azért, hogy az átalakítást még a korábbi vezetés vihesse véghez, hogy aztán a küldöttgyűlésen már az új feladatokra, az új lehetőségeknek megfelelően válasszanak vezetőket.
Ám a küldöttgyűlésen kiderült, hogy sok, a 2019-es küldöttgyűlésen megválasztott küldöttnek májusban már lejárt a mandátuma, vagyis nem rendelkeznek szavazati joggal. Emiatt a teremben többen kétségbe vonták a küldöttgyűlés jogszerűségét, és miután a Fogorvosok Területi Szervezetének elnöke, valamint a Budapesti Területi Szervezet több képviselője is távozott, a küldöttgyűlés határozatképtelenné vált.
A Népszava cikkének megjelenését követően a MOK Fogorvosok Területi Szervezetének elnöke, Linninger Mercedes jelezte, hogy nem a távozó küldöttektől lett határozatképtelen az ülés, hanem eleve az ismételt összehívás idejére sem érte el a határozatképességi küszöböt.