"Az eddig feldolgozott adatok alapján több mint 33 ezer ember, azaz a tagság több mint kétharmada jelezte azt, hogy saját szabad akaratából, a kamara tagja akarja maradni, mert fontosnak tartja a szakma autonómiáját, függetlenségét és a kollektív érdekérvényesítést" – mondta Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke a testület Facebook-oldalára feltöltött videójában. "A kényszerű folyamat a kamara kormányzati szándéka ellenére nem meggyengítette, hanem megerősítette a kamarát" – tette hozzá
A MOk elnöke szerint
33 ezer orvos véleményét nem lehet semmibe venni,
ez pedig feljogosítja a kamarát arra, hogy továbbra is az egészségpolitika "hiteles, politikamentes szereplői" maradjanak, ennek eredményessége pedig igazából a kormányzat együttműködési szándékán áll vagy bukik.
A kötelező kamarai tagság eltörlését a kormány még február 28-án szavaztatta meg parlamenttel azzal az indoklással, hogy a MOK nyomást gyakorol az orvosokra, ezzel pedig közvetve a betegeket veszélyeztetik. Az orvosoknak március 31-éig kellett nyilatkozniuk arról, kamarai tagok kívánnak-e maradni a jövőben.
A Portfolio március közepén közölt cike szerint a MOK-nak összesen mintegy 50 ezer tagja lehet, közülük 42 ezer az aktív orvos, míg nagyjából 8 ezer a nem aktív.
Arról, hogy a Fidesznek valójában mi miatt is érte meg szétverni a MOK-ot, korábban ebben a cikkünkben írtunk: