Bajnai és Dopeman ledönti Orbán szobrát

  • narancs.hu
  • 2013. szeptember 28.

Belpol

Nagygyűlést rendez holnap a Magyar Szolidaritás Mozgalom a Clark Ádám téren. Dopeman és Bajnai egy színpadon, szobrot állítanak Orbán Viktornak, hogy ledönthessék.

„Ha máról holnapra élsz, ha nem tudod, miből neveld fel a gyermeked, ha inkább élnél 300 kilométerre nyugatabbra, ha nem tudod, hogy lesz-e nyugdíjad, ha nem érted, hogy miért tanul a gyermeked hittant, ha frusztrál, hogy a munkahelyeden megfélemlítenek, ha csak kétezerért tankolsz a kocsiba, ha hálaimát rebegsz este, hogy megúsztad a mai napot, ha a megemelt fizetésed mégis kevesebb lett, ha a gyermekedet már csak skype-on látod, ha már nem mered felnyitni a banktól jött levelet, ha elvették a trafikodat, ha többet keresel, mégis rosszabbul érzed magad, ha kirúgtak az állásodból, akkor várunk téged a Clark Ádám téren!”

A Magyar Szolidaritás Mozgalom szeptember 29-én, vasárnap 15.00 órakor nagygyűlést rendez, ahol a fellépők nemcsak Orbán Viktor az alkalomra készített szobrát döntik le, de  hitet tesznek amellett is, hogy „legyőzik az ország rosszabbik arcát”.

Az eseményen beszédet mond Bajnai Gordon, Kónya Péter, a Szolidaritás elnöke, Székely Sándor társelnök, illetve Szalóczi Géza egri és Veszprémi Erzsébet nyíregyházi Szolidaritás-aktivista. A ceremóniamester Dopeman lesz, a kérdés pedig a következő: „Azt hiszed, nem tehetsz semmit azért, hogy egy normális országban élhessünk?”

A Szolidaritás válasza: „De, tehetsz. Segítsd az összefogást! Győzz meg másokat, hogy el kell menni szavazni, az összefogás jelöltjeire és a korszakváltásra! Menj el szavazni, és vigyél még egy embert! Kelj föl a fotelből, gyere velünk tüntetni, gyere velünk szavazni! Dönts: harcolsz vagy passzolsz!”

false

Figyelmébe ajánljuk

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.

A vad

Ez még csak a kezdet! Folytatjuk a harcot! Ez még csak a kezdet! Folytatjuk a harcot! – skandálja fennhangon a Fiatal Demokraták Szövetségének ifjú gárdája, minden lehetséges fórumon – minél fiatalosabb az a fórum, annál jobb. Felmerül persze a kérdés, hogy milyen harcot is folytatnak ők?

A szuperhonpolgár

A lovagi rang modern kori megfelelője elsősorban az érdemet, a tehetséget és a köz szolgálatát jutalmazza, bár az is igaz, hogy odaítélésénél a lojalitás és a politikai megfontolás sem mellékes.

„Ez a háború köde”

Egyre többen beszélnek Izrael gázai hadműveleteiről népirtásként, de a szó köznapi használata elfedi a nemzetközi jogi fogalom definíció szerinti tartalmát. A szakértő ráadásul úgy véli, ha csak erről folyik vita, szem elől tévesztjük azokat a háborús bűnöket és jogsértéseket, amelyek éppúgy a palesztin emberek szenvedéseit okozzák.

A szabadság levéltára

Harminc éve költözött Budapestre a Szabad Európa Rádió archívuma, s lett annak a hatalmas gyűjteménynek, a Blinken OSA Archivumnak az alapzata, amely leginkább a 20. század második felére, a hidegháborúra, a szocialista korszakra és annak utóéletére fókuszál.

Sózva, szárítva

Magyarország három éve átadott legnagyobb öntözőrendszerét a Maros táplálja, amely idén május–júniusban a parajdi bánya felől érkező sós vizével, júliusban a szárazság és az apadás miatt kilátszó zátonyaival került a hírekbe.