Bedurvult az MSZP: a szocialisták szerint magyar emberek halhatnak meg a Fidesz plakátkampányai miatt

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 23.

Belpol

A plakátok nem gyógyítanak meg senkit.

Úgy tűnik, a szocialistáknál megelégelték, hogy szinte csak az összefogás hiánya, vagy az egyre romló választási kilátások kapcsán kerülnek hétvégente reflektorfénybe, így most legyártottak egy egészen kemény hangú közleményt.

Néhány „ütősebb” mondat az MSZP-től így szombat kora estére:

– A magyarok nem egy külső ellenségtől félnek, hanem attól, hogy kórházba kerülnek.

– A Fidesz mindent meg is tesz azért, hogy az emberek féljenek, hiszen az egészségügy romokban hever: újra kezelhetetlen szinten van a kórházak adóssága, nincsenek orvosok és megfelelő felszerelések, az idősek nem jutnak hozzá az életmentő gyógyszerekhez.

– A legnagyobb veszélyt a magyarokra a fideszes egészségpolitika jelenti.

– Miközben az egészségügyi dolgozók és a betegek is szenvednek az egészségügy helyzete miatt, az orbánisták azzal vannak elfoglalva, hogy több tízmilliárd forintból teleplakátolják az országot egy 87 éves üzletember képével. A plakátok nem gyógyítanak meg senkit, de azok a milliárdok, amibe kerülnek, életet menthetnének.

Figyelmébe ajánljuk

„Mi nem ítélkezünk, aki úgy érzi, hogy segít neki ez az ételadomány és rászánja az időt, annak adunk”

2014 óta kéthetente száz-százötven embernek ad főtt ételt és tartós élelmiszert Makón a Heti Betevő, a kezdeményezést önkéntesek mellett pékségek, éttermek, vállalkozók éltetik. Az ételosztásra érkezők főleg idős és rossz körülmények között élő emberek, de az önkéntesek mindenkinek adnak, aki úgy érzi, segít neki az ételadomány. 

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.