Bige László szerint összehangolt oligarchikus maffiatámadás zajlik ellene

  • CD
  • 2019. június 13.

Belpol

Bizonyos embereknek szúrja a szemét, megunták a várakozást, és most a hatóságokkal próbálják meg ellehetetleníteni.

Május 31-én döntött a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a szolnoki műtrágyagyár esetében a termelés felfüggesztéséről. Bige László az egyik legnagyobb hazai műtrágyagyártó, aki a napi.hu legfrissebb listája szerint az ötödik leggazdagabb magyar az országban 170 milliárd forintra becsült vagyonával.

Szolnoki műtrágyagyárának leállítását és a cégei ellen folyó egyéb vizsgálatokat Bige oligarchikus maffiatámadásnak tartja – nyilatkozta a Bige Holding tulajdonosa ma reggel a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában.
Elmondása szerint nem ijedt meg. Egyszer már el kellett hagynia egy országot Ceaușescu miatt… "Nem megyek sehová."

Arra a kérdésre, hogy miért pont most zajlik ellene támadás, úgy felelt, maga sem tudja, talán megunták várni, hogy tönkre megy.

A gyár rendelkezik minden katasztrófavédelmi, tűzvédelmi és környezetvédelmi engedéllyel is, szögezte le, hozzátéve, hogy 13-15 alkalommal vizsgálta a céget a katasztrófavédelem és a Nemzeti Nyomozó Iroda tavaly novembertől mostanáig. Arról is beszélt, hogy több mint 20 éve az övé a gyár, azóta nem történt olyan eset, ami miatt környezetvédelmi bírságot kellett volna fizetniük, és nem volt egyetlen tragikus baleset sem a vállalatnál – nyilatkozta szerdán az InfoRádiónak.

Szeretné elkerülni a több száz ember elküldését. "Ez a gyár több mint 70 éve működik, nem lehet így vége. Ráadásul ez Európában példátlan, ilyen még nem fordult elő, hogy hozzanak egy határozatot arról, hogy zárjuk be a gyárat, és nem mondják meg, mikor indíthatjuk újra. Tulajdonképpen ellehetetlenítenek minket, hiszen élő szerződéseink vannak, nem tehetjük meg, hogy nem szállítunk. Ha megtesszük, hogy nem teljesítjük a szerződéseinket, akkor automatikusan tönkremegyünk.”

Bige elmondása szerint két barátján keresztül már tavaly télen megüzenték neki, hogy szabad eltávozást kap az országból, de ha nem lép le, akkor börtönbe fog kerülni.
Neveket nem mondott, mert mint fogalmazott, nem tudja értesüléseit bizonyítani.

A műtrágyagyár évi 14 milliárd forint árbevételt állít elő. 700 millió és 1milliárd közötti profitot termelve évente, amelyet az üzletember elmondása szerint működésre, fejlesztésre forgat vissza.
Bige közlése szerint a gyár működése az ország gazdaságát is érinti, hisz’ 40 országba exportál.

Az üzletember közigazgatósági hatósághoz fordul, addig nem zárja be a gyárát. Szerint megtámadott cégével a bíróságon is nyerni fog, ha pedig megalakul az Európai Bizottság, az unióig viszi majd az ügyet.
Bige egyik hátrányának tartja, hogy nincsenek politikai kapcsolatai, de szerinte egy jogállamban nem múlhat ezen egy vállalat jövője. Így hát azt kéri a hatóságoktól, hogy törvényesen járjanak el.

Arra a kérdésre, hogy mennyi idő az, ami még elviselhető veszteséget jelent. Bige azt mondta: a cég nyereséges, nagyon jó gazdasági állapotban van, de ennek vagy így, vagy úgy, de 10 napon belül vége kell hogy legyen.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.