Eltérőek az átjelentkezés feltételei az önkormányzati választáson, mint a többi voksolás esetében:
a választópolgár nem jelentkezhet át tetszőleges magyarországi településre, csak arra, ahol a választás kitűzése előtt 30 nappal, azaz február 11-ig már tartózkodási helyet létesített, és a választás napjáig azt nem szünteti meg.
Az európai parlamenti választáson a magyarországi lakóhellyel rendelkező választópolgárok tetszőleges más magyarországi településre is átjelentkezhetnek.
A közös eljárás miatt, ha a választópolgár olyan településre jelentkezik át, ahol tartózkodási hellyel nem rendelkezik, akkor csak az EP-választáson szavazhat a megjelölt település kijelölt szavazókörében, míg az önkormányzati választáson a lakóhelye szerinti szavazókör névjegyzékében marad.
A választópolgár online, a www.valasztas.hu oldalon, vagy bármelyik település jegyzőjétől kérheti, hogy választójogát a tartózkodási helye szerinti településen gyakorolhassa. A kérelmet május 31-én 16 óráig lehet benyújtani. Eddig már több mint 1400 választópolgár jelentkezett át az önkormányzati választásra.
Átjelentkezés esetén is igényelhetnek mozgóurnát a választópolgárok, ha egészségi állapotuk miatt nem tudnak megjelenni a szavazóhelyiségben, és a mozgóurnát a bejelentett tartózkodási helyére vagy azzal azonos szavazókörbe tartozó egyéb címre kérheti.
Az átjelentkezés lehetősége nyitva áll a nemzetiségi választópolgárok számára is, azzal a további megkötéssel, hogy amennyiben a választópolgár olyan településre jelentkezik át, ahol az adott nemzetiségnek nincs települési vagy területi szintű választása, akkor elesik a lehetőségtől, hogy a települési szintű vagy területi szintű nemzetiségi önkormányzat jelöltjeire szavazhasson.