Dragomán György a Taigetosz-törvény elfogadásáról

  • narancs.hu
  • 2017. június 1.

Belpol

Nagyon fáj!

„Nagyon fáj, hogy azt olvasom, a parlament nagy többséggel szavazta meg azt a törvényt, ami megfosztja a segítségtől a diszlexiás, diszkalkuliás és más tanulási nehézségekkel küszködő gyerekeket” – írja  Facebook-posztjában Dragomán György, arra reagálva, hogy a parlament elfogadta azt a szégyenletesnél is szégyenletesebb, a józan észnek és a szakmaiságnak ellentmondó jogszabály-módosítást, melynek értelmében 2018-tól a különböző tanulási nehézségekkel küzdő diákok egyes tantárgyaknál nem kaphatnak felmentést az osztályozás alól.

false

 

Fotó: Sióréti Gábor

A Taigetosz-törvénynek maga az író is elszenvedője lenne, ha ma járna iskolába: friss posztjából nem csak az derül ki, milyen nehézségekkel küzdött nap mint nap gyerekként, de az is, milyen életbevágóan fontos segítséget kapott a tanáraitól.

„Nem tudom, kinek jó ez, és azt sem, hogy mi szükség van rá” – zárjai sorait az egyik legnépszerűbb szépírónk.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.