Fasiszta és bolsevik barbárságról beszélt Békéscsabán az ukrán önkormányzati vezető

Belpol

Az Ukrajna elleni orosz agresszió egyéves évfordulóján a békéscsabai ukrán nemzetiségi önkormányzat is megemlékezést tartott.

„Egyszerre fasiszta, bolsevik és középkori barbárság az, amit az orosz hadsereg és a putyini Oroszország folytat egy szabad és önálló ország, Ukrajna és védtelen polgáraival szemben. Tömeggyilkosságok sora történt meg, civil célpontokat támadnak nap mint nap, ez elfogadhatatlan” – mondta az Ukrajna elleni agresszió egyéves évfordulóján a békéscsabai Kossuth-szobornál tartott megemlékezésen Alexander Potapenko, a helyi ukrán nemzetiségi önkormányzat alelnöke.

A szónok azt hangsúlyozta, hogy ez a háború valójában nem 2022. február 24-én, de nem is a Krím 2014-es lerohanásakor, hanem meglátása szerint már 1709-ben, a poltavai csatában elkezdődött. Majd elismeréssel szólt az ENSZ nagy többséggel elfogadott határozatáról, amely az ukrajnai békét sürgette.

A valamivel több mint félszáz emlékező között hiába kerestük a békési megyeszékhely vezetőit vagy kormánypárti parlamenti és önkormányzati képviselőit, az MSZP és a DK képviselői viszont ott voltak.

Potapenko magyar és ukrán nyelvű beszéde után a megemlékezők egy rövid videós összeállítást néztek meg az egy éve indított agresszió borzalmairól, majd gyertyát gyújtva, néma főhajtással emlékeztek meg az ukrán halottakról és sebesültekről.

 
 

 

 
Fotók: Bod Tamás
 

 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.