Fekete-Győr: "Hiszek abban, hogy a bíróságok fel fognak menteni engem"

  • narancs.hu
  • 2020. szeptember 29.

Belpol

A Momentum elnöke szerint nevetséges az ügyészség vádja.

Sajtótájékoztatón reagált Fekete-Győr András, a Momentum elnöke arra, hogy vádat emeltek ellene hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt a 2018 decemberi tüntetések miatt.

Mint arról beszámoltunk, az ügyészség Fekete-Győr (öt másik személy mellett, akik ellen most szintén vádat emeltek) üvegeket és pirotechnikai eszközöket dobott a rendőrsorfalba, és embereket lökdösött azért, hogy áttörjék a sorfalat. Az ügyészség tárgyalás nélküli eljárást javasol a bíróságnak, és hogy próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés büntetést szabjon ki.

Fekete-Győr kedden délutáni sajtótájékoztatóján azt mondta, politikusként és magánemberként is vállalja a felelősséget a tetteiért, de az "Orbán-ügyészség hatóság elleni erőszak vádja nevetséges és szánalmas kísérlet". Azt mondta, szerinte Fehéroroszországban vagy Oroszországban ez lehet, hoyg belefér, de az EU-ban nem.

Fekete-Győr azt mondta, a rabszolgatörvény elleni tüntetésen

valójában egy játékboltban is kapható eszközt ejtett két rendőrsorfal elé, miután a rendőrök figyelmeztetés nékül könnygázt fújtak a tüntetőkre, amit ő nem érzett tisztességesnek.

Azt is mondta, nem bántott senkit, és elmondása szerint a nyomozás során a vallomások is arról szóltak, hogy ő valójában nem ártott senkine.

Fekete-Győr szerint azért most, a történtek után 21 hónappal később emeltek ellene vádat, mert a Momentum 2018-ban még csak egy 2-3 százalékos párt volt, most pedig az egyik legnépszerűbb politikai közösség Magyarországon. "Orbán Viktor és az Orbán-rezsim fél az új politikai generációtól és a fiataloktól, és ezért akarja Fekete-Győr Andrást bilincsben látni" - mondta.

Hozzátette azt is, ő fog így a vádlottak padján állni, mert ki merészelt állni a magyarok érdekében, és nem Szijjártó Péter, Tiborcz István vagy Polt Péter.

Végül közölte, hisz a jogállamban, amelynek szerinte a bíróságok az utolsó bástyái.

"Hiszek abban, hogy a bíróságok fel fognak menteni engem, és a korrupt ügyészség által engem megvádolt bűncselekmény ügyében ártatlannak fognak nyilvánítani."

A tüntetésen történtekről egyébként az ügyészség közzétett egy videót is:

Az ügyészség további bizonyító erejű fotói ebben a cikkben láthatók!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.