Figyelmeztették-e Völnert vagy csak szokásos raporton volt?

  • narancs.hu
  • 2024. március 23.

Belpol

A kormány szerint semmi extra nem történt, csak munkamegbeszélésre járkált Völner Pál a Karmelitába.

„Senki nem avatkozott be” a Völner-Schadl-ügy nyomozásába, így reagált a kormány az RTL Híradójának a Telex cikkére, amely szerint fülest kaphatott Völner Pál volt államtitkár Rogán Antaltól  arról, hogy nyomozás zajlik Schadl György ellen. A kormány szerint „az összes minisztérium miniszterhelyettese minden héten legalább egyszer munkamegbeszéléseken vesz részt a Karmelita kolostorban”.

 Vagyis egyáltalán nem meglepő, ha ilyenen Völner is részt vett. A Telex információi szerint 2021. november 3-án Rogán Antal berendelte Völner Pált a Karmelitába - a kormány szerint ezzel szemben sima munkamegbeszélés folyt - , ezt követően az államtitkár megpróbálta megszakítani a kapcsolatát Schadl Györggyel. Időben jött az ihlet, hiszen a Végrehajtói Kar elnöke két nappal később már menekülni próbált az országból. Bár azt állította, nyaralni indult, a rendőrök bilincsben vitték el a reptérről.

Hasonló történetet adott elő a héten az ügyészeknek Magyar Péter is, bizonyíték azonban egyelőre nincs. Csak az a furcsaság van, hogy megváltozott a kommunikáció Völner és Schadl között, illetve a lehallgatásokra épülő nyomozati iratokból gyanúsan hiányoznak a november 5-ei menekülési kísérlet előzményei. A Telex értelmezése szerint ennek az lehet az oka, hogy a Karmelitában figyelmeztették Völnert, hogy tartson távolságot Schadltól, mert lehallgatják és megfigyelik.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.

Főszerepben az Első sírásó

A november 6-án zárult igazgatói pályázaton Lipics Zsoltot hirdették ki győztesnek Darabont Mikold ellenében, azonban nagyon sok ellentmondás és fordulat jellemezte az elmúlt időszakot. A régi-új igazgató mellett csupán a NER-es lapokban folytatott sikerpropagandája szólt, pályázata egy realista, szakmaiságra építő programmal ütközött meg.

Őrült rendszer, de van benne pénz

  • Szekeres István

Amikor a tavalyi párizsi olimpián a tekvandós Márton Viviana megszerezte a hatodik – igaz, spanyol import – aranyérmünket, Orbán Viktor (noha eredetileg nyolcat várt) SMS-t küldött Schmidt Ádám sportállamtitkárnak: „Maradhat.” A kincstári humor mögül is elővillant a tény, hogy a sportélet is a miniszterelnök kezében van.