Gór Csaba szerint nincs köze a felesége ellen indult eljárásnak ahhoz, hogy nem ő indul a II. kerületben

  • narancs.hu
  • 2024. március 11.

Belpol

A kormánypárt nem őt, hanem Dombi Rudolf kajakozót indítja a kerületben. 

„Ócska hazugság ez az egész, nincs kétségem afelől, hogy megszüntetik a nyomozást” – nyilatkozta Gór Csaba, a Fidesz II. kerületi frakcióvezetője, budai választókerületi elnöke a 24.hu-nak azzal kapcsolatban, hogy felesége, Sebestyén Júlia, Európa-bajnok műkorcsolyázó, edző ellen kiskorú veszélyeztetése gyanújával indult eljárás. 

Érdekesség, hogy a II. kerületben a várakozásokkal ellentétben nem Gór, hanem Dombi Rudolf olimpiai bajnok kajakos lesz a Fidesz polgármester-jelöltje, de a választókerületi elnök szerint ennek nincs köze az eljáráshoz. A rendőrség október óta nyomoz Sebestyén Júlia ügyében, akit több szülő bántalmazással, valamint testszégyenítéssel vádol, ő azonban mindezt tagadta. 

Gór a portálnak azt mondta, a 2022-es országgyűlési képviselői kampány idején megfogalmazódott benne, hogy „valami más feladatra vágyik”. Két éve Tordai Bencével mérkőzött meg a parlamenti képviselői mandátumért, de 52-41 arányban alulmaradt a Párbeszéd politikusával szemben, és listán sem került be a parlamentbe. Most úgy fogalmaz: 14 év önkormányzati képviselői munka után más közéleti feladatok is foglalkoztatják, és az ügyvédi karrierje építését is folytatni szeretné.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.