Győri reptérről szállhattak fel ukránoknak átadott katonai helikopterek

  • narancs.hu
  • 2023. április 27.

Belpol

A Magyar Honvédség tagadja, hogy helikoptereket engedtünk volna át Ukrajnába. 

Három, H125M Fennec típusú, az Ukrán Állami Határőrszolgálat felségjelzéseit viselő helikopter érkezik a győri repülőtérre, hogy mintegy tíz órás várakozás és karbantartás után tovább repüljön – számolt be az Áltátszó. A lap olvasója az idokep.hu webkamerája által, február 13-án és 14-én készült felvételen szúrta ki a gépeket. 

Egy nappal korábban a Militarnyi katonai hírportál közölt riportot és fotókat, hogy a helikopterek szállítása folyamatban van Ukrajnában. Egy Franciaországgal kötött megállapodás nyomán 55 darab helikoptert kap Ukrajna, az első darabok már Kijevben vannak. A mellékelt fotókon jól látható, hogy a helikopter típusa és festése azonos azokéval, amelyeket a győri reptéren filmeztek le.

Az Átlátszó szerint nem ez volt az egyetlen alkalom, amikor ugyanilyen helikopterek magyar reptéren álltak meg: február 2-án és 28-án a győri, illetve a tököli reptéren álltak meg a Franciaországból induló helikopterek.

A Honvédelmi Minisztérium a 24.hu megkeresésére azt válaszolta, hogy hazánk nem engedett át Ukrajna felé helikoptereket. A tárca válaszában azt írta, „Magyarország álláspontja nem változott: a kormány továbbra is a béke pártján áll”, illetve „a háborúnak csak az azonnali tűzszünetet és a béketárgyalások vethetnek véget”.

Hozzátették, Magyarország továbbra is részt vesz a nemzetközi légiforgalomban, ezért fordulhat elő olyan, hogy katonai, vagy civil reptereken más nemzet katonai légijárművét lefotózzák, amelyek a megfelelő engedélyek birtokában a repülési terveik alapján igénybe veszik az adott reptér szolgáltatásait. Végül jelezték: „Magyarországról, vagy az ország légteréből Ukrajnába semmilyen, a háború eszkalációját növelő szállítmányt nem engedtünk át a háború kitörése óta”. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.