Hollik István szerint az nem normális, aki arról beszél, hogy ez a törvény korlátlan felhatalmazást adna a kormánynak

  • narancs.hu
  • 2020. március 23.

Belpol

A KDNP-s képviselő megmagyarázta, azért nem szabnak határidőt a felhatalmazásnak, mert nem tudni, mikor lesz vége a járványnak.

„Nem túlzás azt állítani, hogy Európa és Magyarország is hadban áll” – mondta Hollik István a parlamentben a felhatalmazási törvényről szóló rendkívüli vitán.

A KDNP-s politikus szerint hatalmas erőfeszítést és nagy áldozatot követel mindenkitől a vírus megállítása. Egyúttal köszönetet mondott az orvosoknak, önkénteseknek, a vállalatoknak, majd a tanároknak is, amiért ilyen gyorsan átálltak a digitális oktatásra.

Hollik a maga módján megpróbált amellett érvelni, hogy a kormány a veszélyhelyzet meghosszabbításáról szóló törvényjavaslatában miért nem szab határidőt a törvénynek. A nagyon egyszerű logika szerint mivel nem tudni, mikor lesz vége a koronavírus-járványnak, így nem lehet határidőt szabni a felhatalmazásnak sem.

Orbán Viktor hétfői, a frakcióvezetőknek adott parlamenti válaszában úgy fogalmazott, azzal nyugtatott mindenkit, hogy vissza akarja majd adni a parlamentnek a jogot arra, hogy eldöntsék, mikor van vége a veszélyhelyzetnek. Vagyis nem kell félnie a képviselőknek a felhatalmazási törvényben foglaltaktól. Eszerint a törvényszöveg ellenére a parlamentnek mindennap meglesz a joga arra, hogy visszavonja a veszélyhelyzetet.

Hollik István Jakab Péter hétfői parlamenti felszólalására utalva megjegyezte, az nem normális, aki arról beszél, hogy ez a törvény korlátlan felhatalmazást adna a kormánynak.

A koronavírus miatt március 11-én kihirdetett veszélyhelyzet a jövő héten jár le. Ha az ellenzék nem járul hozzá felhatalmazási törvény sürgősségi elfogadásához, a kormánytöbbség később az ellenzék nélkül is megszavazhatja a rendkívüli jogrend hosszabbítását.

Reggelre már több mint 27 ezren írták alá a felhatalmazási törvény elleni petíciót

"Nagy a veszélye, hogy a kormány a saját hatalmának véglegesítésére akarja felhasználni a veszélyhelyzetet" - írják. Vasárnap indított online petíciót több jogász, civil illetve közéleti személyiség a hétfőn parlament elé kerülő felhatalmazási törvény ellen. A kevesebb mint egy napja az aHang.hu-n elérhető tiltakozást ma reggelig 27 315-en írták alá.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.