Hvg.hu: Ismerős arcokat jelöl alkotmánybírónak a Fidesz

  • narancs.hu
  • 2023. június 28.

Belpol

Az egykori főbíró és a korábbi NVB-elnök mellett még két névről tudni.

Dr. Lomnici Zoltán egykori főbírót és Prof. Dr. Patyi András korábbi NVB-elnököt is alkotmánybírónak jelöli a négy, szeptembertől megüresedő helyre a Fidesz-KDNP – írja a hvg.hu. A másik két jelölt Haszonicsné dr. Ádám Mária és Dr. Varga Réka.

Szeptember 1-jével négy jelenlegi alkotmánybírónak jár le a mandátuma. Patyi most a Kúria elnökhelyettese, az ő karrierjének emlékezetes mozzanata volt, amikor Orbán Viktor „bírságbajnoknak” titulálta, amiért a kormánypártot megbírságolták, mert Orbán óvodában kampányolt 2018-ban. Patyi akkor szabadkozott, és azt mondta, nagyon sajnálja a történteket. 

Lomnici a szocialista kormány idején a Legfelsőbb Bíróság elnöke volt, fia, ifj. Lomnici Zoltán pediga Békemeneteket is szervező CÖF-CÖKA oszlopos tagja, a köztévé szakértője, akinek a riporter mondja meg, mit kell mondani. Az idősebbet 2011-ben az állami tévé Híradójában egyszerűen kiretusálták egy bejátszásból, ahol a háttérben látszódott.

Haszonicsné korábban a Fővárosi Kormányhivatal főigazgatója volt Tarlós mellett, később Áder hivatalát vezette 10 éven át, most pedig a Kék Bolygó Alapítványban dolgozik. Varga Réka jelenleg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem dékánja.

Az alkotmánybírókat a Parlament kétharmaddal választja.

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.