Így leplezték le Schmidt Mária történelemhamisítását – Az Eleven Emlékmű ellenkiállítása a Terror Házánál

  • narancs.hu
  • 2016. október 23.

Belpol

Csillag Ádám videója.

„Tudta Ön, hogy ez is része volt az ´56-os forradalomnak? Egyetért azzal, hogy senki ne sajátítsa ki a történelmét? Néhány dolog, ami kimaradt a hivatalos elbeszélésből.” Tegnap az Eleven Emlékmű tagjai Nagy Imrét, Bibó Istvánt és Göncz Árpádot is ábrázoló tablókkal egészítették ki a Terror Háza installációit. Ezeken a forradalom olyan vezetői és szereplői láthatók, akik a hivatalos kiállítás tablóin nem szerepelnek. Az esemény szervezői nem a Schmidt Máriáék által kizárólag hősöknek kikiáltott pesti srácok és az antikommunisták ´56-os helytállását szeretnék vitatni, de úgy vélik, ez így, ebben a formában történelemhamisítás. A rendezvényen felszólalt Ungváry Rudolf író azt mondta „míg 1956-ban mindenki számára világos volt, hogy Magyarországon nyílt diktatúra van, az Orbán-rendszer valódi természetét csak kevesen ismerték fel”. (Beszámolónkat az eseményről itt olvashatja.)

Tekintse meg Csillag Ádám videóját az eseményről.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.