Karácsony-féle hangfelvétel: kényszerítés miatt nyomoz a rendőrség
71920565_2389793701116179_2149077226895704064_n_(1)_top_story_lead.jpg

Karácsony-féle hangfelvétel: kényszerítés miatt nyomoz a rendőrség

  • narancs.hu
  • 2019. október 3.

Belpol

Azt vizsgálják, valóban megfenyegették-e Karácsony Gergelyt.

Kényszerítés bűntette miatt elrendelte a nyomozást a Karácsony Gergely-féle hangfelvétel ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség, írja a Pesti Srácok. Az ügyben Tényi István tett feljelentést, miután a zuglói képviselő, Várnai László arról írt, a szocialista Tóth Csaba többször is megfenyegette Karácsony Gergelyt. Az ellenzék főpolgármester-jelöltje maga is beszél arról egy kiszivárgott hangfelvételen, hogy őt megfenyegették, ám abból az anyagból nem egyértelmű, hogy Tóth Csaba volt-e aki fenyegetett, vagy esetleg más. Karácsony később azt mondta őt üzletemberek részéről érték fenyegetések.

A feljelentés ügyében azért az ügyészség az illetékes, mert Tóth országgyűlési képviselő, mentelmi joga van, így vele szemben a rendőrség nem nyomozhat. Hivatalosan a nyomozás ismeretlen tettes ellen zajlik.

Figyelmébe ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.