Karácsony: „Nem akarom megkönnyíteni Orbán bábjának dolgát”

  • narancs.hu
  • 2019. június 29.

Belpol

A főpolgármester-jelölt szerint, ha Puzsér így folytatja, akkor a Fidesz játékszere lesz.

A héten zajlott le az ellenzéki előválasztás, amelynek eredményeképpen Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd-Szolidaritás jelöltje mérkőzik meg Tarlós Istvánnal. A zuglói polgármester interjút adott a Népszavának, amelyben azt mondta

  • „Nem állunk messze a megoldástól, a jövő héten pontot teszünk a polgármester-jelöltek megállapodására”
  • „Baranyi Krisztina – aki felmerült polgármester-jelöltként [a IX. kerületben - a szerk.] – munkáját meg kell becsülnünk, nem üzenhetjük azt, hogy az egyik legaktívabb ellenzéki képviselő nincs benne a megállapodásokban.”
  • „Elengedhetetlen, hogy mikroadományokra is építsünk; hiszek ebben és kezd kialakulni ennek kultúrája Magyarországon is.” „Hetvenezer ember szavazott az előválasztáson, vagyis ha mindenki küld egy ezrest, akkor nagyjából megvagyunk.”
  • „Az előválasztási kampány elején is leültem Gyurcsány Ferenccel, és azt mondtam neki: megnyerem az előválasztást, és azért jövök majd vissza, hogy gesztust gyakoroljak.”
  • „Puzsér Róbert kampányából azt lehet kiolvasni, hogy az elmúlt 9 év leépülésének és Budapest rossz irányba tartásának nem Tarlós István oka, hanem én. Lehet, hogy nincs benne rossz szándék és nem veszi észre, mi történik körülötte, de ha marad ezen a vonalon, a Fidesz játékszere lesz.”
  • „Nem lövöm le a poént, mert nem akarom megkönnyíteni Orbán bábjának a dolgát [a riporter arról kérdezte, hogy mi lenne a nyitómondata, ha összejönne a főpolgármesteri vita Tarlós Istvánnal - a szerk.]. Legyen ez Tarlósnak egy nagyon nehéz szituáció, éppen annyira, amennyire Budapesten nehéz élni az elmúlt kilenc év után.”

 

Kapcsolódó:

Tarlós elárulta, hogy Karácsony Gergelynek szurkolt az előválasztáson

De nem lát elsöprő leváltó hangulatot. "Gratulálok Karácsony Gergelynek, én neki szurkoltam" - reagált Tarlós István főpolgármester az atv.hu-nak az előválasztás eredményére. Bár Tarlós nemrég még "választásnak álcázott marketingtevékenységnek" nevezte az előválasztást, most már úgy véli, "a selejtezőmérkőzés is mérkőzés." Ugyanakkor az 5,1 százalékos részvétel (ezt nyilván az összes budapesti választópolgárhoz viszonyítva számolta ki) szerinte nem tanúskodik elsöprő leváltó hangulatról.

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.

A Mi Hazánk és a birodalom

A Fidesz főleg az orosz kapcsolat gazdasági előnyeit hangsúlyozza, Toroczkai László szélsőjobboldali pártja viszont az ideo­lógia terjesztésében vállal nagy szerepet. A párt­elnök nemrég Szocsiban találkozott Dmitrij Medvegyevvel, de egyébként is régóta jól érzi magát oroszok közt.