Karácsony reagált a Fidesz petíciójára: Félnek a fiúk

  • narancs.hu
  • 2021. augusztus 29.

Belpol

A főpolgármester úgy tartja, van is rá okuk. De ötleteket is ad a Stop! kampányhoz.

Lapunk is beszámolt arról, hogy a Fidesz Stop Gyurcsány! Stop Karácsony! címmel petíciót indít, melynek célja emlékeztetni az embereket, hogy „akik hatalomra akarnak kerülni, ugyanazok, mint akik 2002 és 2010 között tönkretették az országot”. A hírről Kocsis Máté számolt be, de hangzatos propagandaszövegéből épp a nem derült ki, mi a petíció lényege. Már amennyiben feltételezhető, hogy van értelme. 

A petíció hírére az egyik megszólított, Karácsony Gergely a Facebookon reagált. Azt írta, szerinte "félnek a fideszes fiúk, van is rá okuk". Hozzátette,

több mint tíz év teljhatalmú kormányzás után ennyire telik tőlük, hogy ellenzékellenes kampányt indítanak "azzal a kimagasló kreatív teljesítménnyel, hogy Stop Karácsony, ha jól olvasom".

"Ez igen, ez aztán a felelős kormányzás. Igaz, tényleg nagy a tét. Nekik is. Ők azért küzdenek, hogy szabadlábon maradhassanak. Mi meg Magyarország szabadságáért. Az előválasztás kitűnő alkalom arra, hogy megmutassuk, okkal féltik a hatalmukat, a kivagyi, pökhendi, mohó és önző uralkodásukat. Mert el fogjuk őket zavarni, és ez, a kormányváltás az előválasztáson kezdődik" – tette hozzá.

Karácsony kiegészítéseket is javasolt a Stop! kampányhoz. Az alábbiakat javasolja:

Stop áremelkedések!

Stop érzéketlen járványkezelés!

Stop a haverokat gazdagító gazdasági válságkezelés!

Stop ellopott nyugdíjvagyon!

Stop intézményes korrupció!

Stop lezüllesztett egészségügy!

Stop szétzilált közoktatás!

Stop Európa legmagasabb áfája!

Stop megalázóan alacsony minimálbér!

Stop Európa legszűkmarkúbb álláskeresési támogatása!

Stop autópályák kiárusítása!

Stop Tiborcz, stop Mészáros, stop fideszes oligarchák!

Stop Magyarország szuverenitásának kiárusítása Kínának és Oroszországnak!

Stop Magyarország kivezetése Európából!

Stop Orbán!

(Karácsony Gergely)

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.

Luxusszivacsok

A Molnár Ani Galéria 2024-ben megnyitott új kiállítótere elsősorban hazai, fiatal, női alkotókra fókuszál, Benczúr viszont már a kilencvenes évek közepétől jelen van a művészeti szcénában, sőt már 1997-ben szerepelt a 2. Manifestán, illetve 1999-ben (más művészekkel) együtt a Velencei Biennálé magyar pavilonjában.

Égen, földön, vízen

Mesék a mesében: mitikus hősök, mágikus világ, megszemélyesített természet, a szó szoros értelmében varázslatos nyelv. A világ végén, tajtékos vizeken és ég alatt, regei időben mozognak a hősök, egy falu lakói.

Visszaszámlálás

A Ne csak nézd! című pályázatot a Free­szfe, az Örkény Színház, a Trafó és a Jurányi közösen hirdették meg abból a célból, hogy független alkotóknak adjanak lehetőséget új előadások létrehozására, a Freeszfére járó hallgatóknak pedig a megmutatkozásra. Tematikus megkötés nem volt, csak annyiban, hogy a társulatoknak társadalmilag fontos témákat kellett feldolgozniuk. A nyertesek közül a KV Társulat pályamunkáját az Örkény Színház fogadta be.

Mészáros Lőrinc egy történet

A Mészáros Lőrinc című történetnek az lenne a funkciója, hogy bizonyítsa, létezik frissen, ön­erejéből felemelkedett nemzeti tőkésosztály vagy legalább réteg, de ha még az sem, pár markáns nemzeti nagytőkés. Valamint bizonyítani, hogy Orbán Viktor nem foglalkozik pénzügyekkel.

„Mint a pókháló”

Diplomáját – az SZFE szétverése miatt – az Emergency Exit program keretein belül Ludwigsburgban kapta meg. Legutóbbi rendezése, a Katona József Színházban nemrég bemutatott 2031 a kultúra helyzetével és a hatalmi visszaélések természetével foglalkozik. Ehhez kapcsolódva toxikus maszkulinitásról, a #metoo hatásairól és az empátiadeficites helyzetekről beszélgettünk vele.