Karácsony szerint bőven van még mit tenni a pártok közti bizalmi viszony helyreállításáért

  • narancs.hu
  • 2019. június 7.

Belpol

Örül, hogy nagyobb lesz a verseny, de egészen máshogy értelmezi a pártok közti megállapodást, mint például Gyurcsány Ferenc.

Az MSZP-Párbeszéd főpolgármester-jelöltje örül, hogy Kálmán Olga is elindul az előválasztáson, azonban Karácsony Gergely szerint ezek után "lesz még feladat a pártok közti bizalmi viszony helyreállításával", amely az elmúlt napokban meggyengült – nyilatkozta sajtótájékoztatóján.

Karácsony: azt hittem, én leszek a DK jelöltje

Zugló polgármestere meglepődött azon, hogy Kálmán Olga is beszáll az előválasztásba.

Karácsony elmondása szerint egészen csütörtökig úgy tudta, a DK őt támogatja, majd mint ismert, váratlanul Dobrev Klára bejelentette, Kálmán Olga indul a DK támogatásával az előválasztáson.

És bár a DK azzal érvel, nem szegtek megállapodást, hisz' írásban, a többi párttal együtt azt vállalták, a második forduló győztesét támogatják, Karácsony ezt azért máshogy látja.

"Az előválasztás első fordulóját az MSZP–Párbeszéd–DK–Szolidaritás azért szervezte, hogy megtalálja az általuk támogatott jelöltet. Ez volt a politikai értelme. A politikai megállapodást nagyon különböző módon értelmezzük a DK-val."

Mindenesetre Karácsony a pártok közti bizalmi deficitet nem érzi tragikusnak, a "cicaharccal" pedig nem akarja szórakoztatni a nyilvánosságot.

Karácsony azt mondta, győzni akar az előválasztáson, nincs B terve, ahogy arról sem beszélt, bukása esetén mi lehet az MSZP–Párbeszéd-szövetséggel.

Kálmán Olgáról azt mondta, jó kérdéseket tesz fel, de az majd kiderül, hogy városvezetőként vannak-e jó válaszai. Az esélyeit nem akarta latolgatni, azt mondta, majd a választók eldöntik, hogy olyan embert akarnak-e, aki két hónapja is városvezető akart lenni, vagy olyat, aki korábban ettől elzárkózott.

Bejelentette, a Partizán által szervezett főpolgármester-jelölti vitán kívül további vitákat akar arról, a jelöltek hogyan akarják zöldebbé tenni a várost, mit tennének a lakhatási válság kezelésére, hogyan oldanák meg a közlekedést, és mit kezdenének az önkormányzati kézben lévő alap- és járóbeteg ellátással.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.